icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ هیوندای سانتاکروز برادر دوقولوی ناهمسان توسان

پیکاپ هیوندای سانتاکروز برادر دوقولوی ناهمسان توسان

comments 0 1399/6/31

هیوندای به تازگی از نسل جدید هیوندای توسان با طراحی خاص خود رونمایی کرده است. رئیس بخش مدیریت جهانی محصولات گروه هیوندای «لورنز گلاپ» در حاشیه این رونمایی اعلام کرده که پیکاپ آیندهٔ سانتا کروز با این کراس‌اوور جدید اشتراک خواهد داشت. همچنین تصاویر جاسوسی جدیدی که از این پیکاپ کره‌ای منتشر شده‌اند نیز شباهت زیادی را با نسل جدید توسان در بخش جلویی نشان می‌دهند. حال با توجه به این تصاویر جاسوسی و همین‌طور ویژگی‌های طراحی توسان جدید، رندرهایی از سانتا کروز طراحی شده است.

با توجه به تصاویر جاسوسی مذکور، در پیکاپ سانتا کروز شاهد همان جلوپنجرهٔ بزرگ توسان خواهیم بود که دی‌لایت‌ها در آن پنهان می‌شوند و چراغ‌های اصلی هم در طرفین آن قرار می‌گیرد. استتار دیگر قسمت‌های بدنهٔ این پیکاپ سنگین‌تر است و به همین دلیل ویژگی دیگری را نمی‌توان تشخیص داد اما در رندرها، دهانهٔ زاویه‌دار گلگیرها و خطوط تیز طرفین توسان در سانتا کروز اعمال شده که البته به نظر نمی‌رسد خیلی منطبق بر واقعیت باشد. در عقب پیکاپ نیز همان چراغ‌های تیز مثلثی که با نواری LED به هم متصل شده‌اند کار شده است. البته فعلاً نمای خوبی از قسمت عقبی سانتا کروز ندیده‌ایم و نمی‌دانیم طراحی این رندر درست است یا نه اما به نظر می‌رسد در این قسمت هم شباهت‌هایی با توسان جدید وجود داشته باشد.

 

هرچند سانتا کروز و توسان روی یک پلت‌فرم مشترک ساخته می‌شوند اما هنوز نمی‌دانیم که آیا پیشرانه‌های آن‌ها هم مشترک خواهد بود یا نه. توسان جدید به‌صورت استاندارد با یک پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری چهار سیلندر با ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور به بازار عرضه خواهد شد درحالی‌که یک نسخهٔ هیبریدی با پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری توربو هم برای آن ارائه خواهد شد که ۲۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. تولید سانتا کروز سال آینده در آلاباما آغاز می‌شود که این یعنی باید با مدل ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود. این در حالی است که کانسپت اولیهٔ پیکاپ هیوندای برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۵ معرفی شد

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/6/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط