icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چانگان لومین کورن رونمایی شد،یک مینی خودروی چینی جذاب

چانگان لومین کورن رونمایی شد،یک مینی خودروی چینی جذاب

comments 0 1401/2/10

چانگان لومین کورن (به معنای ذرت!) یک خودروی برقی کوچک درون‌شهری محسوب می‌شود که برای رقابت با هم‌وطن پرفروش خود، «وولینگ مینی EV»، رونمایی شده است. مسئولیت ساخت لومین کورن برعهده مجموعه «چانگان نیو انرژی» و شرکت «CATL» بوده که از پلتفرم EPA0 چانگان استفاده می‌کند.

این خودروی کوچک نیز مانند وولینگ مینی ابعاد بسیار کمی دارد؛ طول، عرض و ارتفاع آن به‌ترتیب برابر ۳.۲۷، ۱.۵۴۵ و ۱.۷ متر است و فاصله‌محوری برابر با ۱.۹۸ متر دارد. سازنده با توجه به اندازه کوچک لومین، آن را با دو نوع باتری ۱۲.۹۲ و ۱۷.۶۵ کیلووات ساعتی روانه بازار می‌کند.

نکته جالب‌توجه این در مشخصات این خودرو، گستره مسافت قابل‌پیمایش آن است؛ لومین با باتری ۱۲.۹۲ و ۱۷.۶۵ کیلووات ساعتی راننده‌اش را به‌ترتیب تا ۱۵۵ و ۲۱۰ کیلومتر همراهی می‌کند که برای یک خودروی کوچک درون‌شهری رقمی بسیار مناسب است. براساس گزارش «مجموعه خبری خودروی چین»، اگر خریداران مایل به پیمودن مسافت بیشتری باشند، می‌توانند از باتری بزرگ‌تر ۲۷.۹۹ کیلووات ساعتی استفاده کنند که بعدها دردسترس قرار خواهد گرفت و می‌تواند تا ۳۰۱ کیلومتر را طی کند.

تمام نمونه‌های اولیه این خودرو  با یک موتور برقی کوچک به فروش خواهند رسید که تنها ۴۱ اسب بخار قدرت دارد. چانگان در برنامه خود عرضه یک نمونه قوی‌تر ۴۸ اسب بخاری را نیز درنظر گرفته است. سازنده این هاچبک کامپکت را با دو در و ظرفیت ۴ سرنشین معرفی کرده که در جلو و عقب از چراغ‌های بانمک، خمار و گرد سود می‌برد. زیر جایگاه پلاک خودرو نیز شاهد جایگیری یک ورودی هوای کوچک هستیم. رینگ‌های این هاچبک سه‌پره سیاه‌وسفید هستند و بیشتر سطح چرخ را برای بهبود وضعیت آیرودینامیکی خودرو می‌پوشانند. چانگان برای ادامه روند بهبود آیرودینامیک خودرو دستگیره در را با بدنه یکی کرده و فرمپردازی کلی بدنه را نیز به‌شکلی نرم طراحی کرده است.

کابین این خودرو با فناوری پر شده است. برای نمونه می‌توان به نمایشگر سرعت‌سنج و یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی اطلاعات سرگرمی اشاره کرده که درکنار کلیدهای فیزیکی کنترل سیستم تهویه‌مطبوع و فرمان نسبتا جذاب سه‌پره به انجام‌وطیفه می‌پردازند. بسیار بخش‌های خالی داشبورد و صندلی‌ها نیز با پارچه و چرم پوشش داده شده است.

چانگان هنوز چیزی درباره شیوه قیمت‌گذاری ذرت کوچک خود منتشر نکرده است اما مطمئن هستیم که این خودرو در نیمه دوم سال جاری میلادی و منحصرا در بازار چین رونمایی خواهد شد. سازنده برای پیروزی در رقابت و جذب بیشتر مشتریان، لومین را با گارانتی سه ساله و ۱۲۰ هزار کیلومتری به همراه گارانتی ۸ ساله یا ۱۲۰ کیلومتری موتور روانه بازار خواهد کرد. نظر شما درباره این خودرو چیست؟! آیا یک هاچبک کوچک چینی ارزش هزینه‌کردن دارد یا بهتر است خریداران به سراغ نمونه‌های اروپایی بروند؟!

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/2/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط