icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین چری اکسید لینگیون ۲۰۲۳ معرفی شد

چری اکسید لینگیون ۲۰۲۳ معرفی شد

comments 0 1401/6/24

خودرویی که مشاهده می‌کنید چری اکسید لینگیون مدل ۲۰۲۳ است. شاسی‌بلند میان سایز چینی‌ها با ۵ تریم عرضه می‌شود و قیمت آن از ۲۱۲۰۰ دلار شروع شده و به ۲۶۲۰۰ دلار در نسخه فول می‌رسد. در نسخه به‌روز شده از این خودرو دو رنگ جدید با نام های سبز آرورا و نقره‌ای استاری هم عرضه شده‌اند.

طول/عرض/ارتفاع شاسی‌بلند اکسید لینگیون به ترتیب برابر با ۴۷۸۰/۱۸۸۵/۱۷۳۰ میلی‌متر بوده و فاصله بین محورهای آن به ۲۸۰۰ میلی‌متر می‌رسد. خودروی موردبحث از یک اسپویلر بزرگ روی سقف سود می‌برد. تریم کروم نقره‌ای نیز در اطراف شیشه‌ها دیده می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های این خودرو رینگ‌های ۱۹ اینچی است که هماهنگی خوبی با ابعاد کلی بدنه دارد.

چری اکسید لینگیون ۲۰۲۳ در بخش جلو پذیرای جلوپنجره بزرگی شده و چراغ‌ها نیز نازک و تیز هستند که بر طراحی خودرو تأثیر مثبتی گذاشته‌اند. خطوط کلی بدنه نیز هماهنگی خوبی با یکدیگر دارند و طراحی این خودروی چینی را قابل‌قبول نشان می‌دهند. وقتی به بخش پشتی خودرو نگاه کنید شاهد یک نوار تزئینی کرومی خواهید بود. دو خروجی اگزوز نیز در طرفین سپر دیده می‌شوند.

 خودروی موردبحث در بخش کابین از یک نمایشگر مرکزی شناور، پشت آمپرهای دیجیتالی و غربیلک فرمان D کات سود می‌برد. بخش بزرگی از کابین با جیر آبی رنگ پوشانده شده تا بر جو پیشرفته و تکنولوژیک لینگیون تأکید کند. همچنین این شاسی‌بلند از سیستم صوتی سونی با ۱۲ بلندگو سود برده و سیستم فیلتراسیون هوا نیز در آن وجود دارد.

از نظر ایمنی هم چری با دست پر وارد میدان شده و لینگیون از ۵ دوربین، رادارهای اولتراسونیک و… سود می‌برد. همچنین سیستم خودران سطح ۲ نیز کمک‌حال راننده در سفرها خواهد بود. یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه لینگیون صندلی‌های آن هستند که از عملکرد ماساژ سود می‌برند.

 دیگر ویژگی استاندارد خودرو نیز سانروف آن خواهد بود. به گزارش پدال و به نقل از کار نیوز چاینا، چری اکسید لینگیون ۲۰۲۳ با دو پیشرانه ۱.۶ و ۲ لیتری که هر دو مجهز به توربو هستند عرضه می‌شود. همکار این پیشرانه‌ها نیز گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه خواهد بود. قدرت و گشتاور پیشرانه کم‌حجم‌تر به ترتیب برابر با ۱۹۴ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتون متر بوده درحالی‌که خروجی پیشرانه ۲ لیتری به ۲۵۷ اسب بخار و گشتاورش به ۴۰۰ نیوتون متر می‌رسد.

برچسب ها:

چریخودروی چینی
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط