icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کدام سوپر اسپرت بیشترین شعاع حرکتی با یکبار سوختگیری را دارد

کدام سوپر اسپرت بیشترین شعاع حرکتی با یکبار سوختگیری را دارد

comments 0 1399/9/9

سوپر اسپرت های معمولا هیولا های چهار چرخی هستند که بدلیل حجم موتور بالایشان همیشه تشنه سوخت هستند بنابر این در گذشته اگر شما یکی از سوپر اسپرت ها داشتید برای طی کردن مسافت های طولانی باید بارها در جایگاه سوختگیری مراجعه می کردید.

در آن زمان اکثر سوپر اسپورت ها دارای پیشرانه‌های تنفس طبیعی بودند و حتی برخی از خودروهای توربوی کنونی نیز در بحث مسافرت‌ها خیلی کم‌مصرف نیستند و برای طی کردن مسافت‌های زیاد با آن‌ها باید توقف‌های زیادی در جایگاه‌های سوخت داشته باشید.

البته یک سوپرکار وجود دارد که در این بحث یک سر و گردن بالاتر از دیگران قرار می‌گیرد و این را نتایج مطالعه CompareTheMarket نشان می‌دهد. این هیولا فراری SF90 استراداله نام دارد، سوپرکاری پلاگین هیبریدی با قدرت ۹۸۶ اسب بخار!

آمار و ارقام نشان می‌دهد که SF90 استراداله یکی از معدود سوپرکارهای هیبریدی بازار است که می‌تواند با یک باک سوخت مسافت ۱۱۱۵ کیلومتری را طی کند. به این ترتیب از نظر تئوری شما می‌توانید سفر خود را از نیویورک آغاز کرده و پیش از نیاز به سوخت‌گیری دوباره به ایندیاناپولیس بروید.

در مقام مقایسه باید گفت دومین سوپرکار کم‌مصرف این لیست آکورا NSX است که شعاع حرکتی ۷۴۵ کیلومتری دارد. این در حالی است که آئودی R8 با برد ۷۲۸ کیلومتری در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. رتبه‌های بعدی نیز به فراری روما (برد ۷۱۸ کیلومتر)، فراری GTCLusso T (برد ۷۰۵ کیلومتر)، پورشه ۹۱۱ توربو (برد ۶۵۵ کیلومتر)، مک لارن ۵۷۰S (654 کیلومتر)، استون مارتین DBS سوپرلگرا (برد ۶۲۹ کیلومتر)، فراری ۴۸۸ پیستا (برد ۶۲۹ کیلومتر) و مک لارن GT (برد ۶۰۵ کیلومتر) می‌رسد.

البته باید در نظر داشت مک لارن GT بیشتر به عنوان خودرویی گرندتورر بازاریابی شده تا محصولی ویژه برای پیست. هرچند شما با این خودرو نیز می‌توانید مسیر نیویورک تا پیتسبورگ را با یک باک سوخت طی کنید.

نیروبخش فراری SF90 استراداله قوای محرکه پلاگین هیبریدی است که از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توربو، سه پیشرانه الکتریکی و باتری ۷.۹ کیلووات ساعتی تشکیل شده است. این مجموعه قدرت ترکیبی ۹۸۶ اسب بخاری را تأمین کرده و برد الکتریکی ۲۵ کیلومتری را ارائه می‌کند.

برچسب ها:

سوپر اسپرت
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/9/9
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط