icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کیا اسپورتیج 2022 نسل جدید را پیش از رونمایی ببینید

کیا اسپورتیج 2022 نسل جدید را پیش از رونمایی ببینید

comments 0 1399/7/29

از مدتها پیش خبر دار شیدم که کیا در حال توسعه نسل جدید کراس اوور اسپورتیج است.آگوست سال جاری بود که برای نخستین بار تصاویر جاسوسی آن منتشر شد اما این خودروساز کره ای در طول این مدت در نهایت پنهان کاری توسعه این خودرو را به پیش می برد. یک ماه پس از انتشار تصاویر جاسوسی اسپورتیج جدید تائید شد که نسخه تولیدی این خودرو در آوریل سال آینده معرفی خواهد شد.

یکی از طراحان دنیای خودرو با کنار هم گذاشتن تمامی این اطلاعات و همچنین الهام گرفتن از طراحی نسل جدید هیوندای توسان رندری از این خودرو را منتشر کرده است. ما رندر اسپورتیج جدید را دوست داریم و امیدواریم مدل واقعی هم مشابه این رندرها باشد.

طراح موردبحث می‌گوید طبق انتظارات اسپورتیج جدید در پروفایل جانبی بسیار شبیه نسل جدید توسان خواهد بود اما جزئیات آن خیلی زیادتر نخواهد بود. خطوط بدنه اسپورتیج ۲۰۲۲ نرم‌تر و ساده‌تر بوده و تأکید کمتری روی قوس‌های چرخ وجود خواهد داشت.

البته درست همانند توسان، اسپورتیج جدید از خط سقف خمیده در عقب سود خواهد برد. از نظر ابعاد کلی این کراس اوور کره‌ای کمی طویل‌تر از نسل پیشین خواهد بود تا فضای بیشتری در کابین ایجاد شود. چیزی که به‌صورت قطعی می‌توان بیان کرد این است که آینه‌بغل‌های این خودرو بجای قرار گرفتن در پایه ستون‌های A اندکی پایین‌تر و روی درب‌ها قرار خواهند داشت.

به جرات می‌توان گفت پنجمین نسل اسپورتیج که با کد NQ5 شناخته می‌شود از تکنولوژی و پیشرانه‌های توسان جدید سود خواهد برد و بنابراین بسته به بازار عرضه، پیشرانه‌های ۱.۶ لیتری توربوی بنزینی و دیزلی و طراحی دیفرانسیل جلو و چهار چرخ محرک در دسترس مشتریان اروپایی خواهند بود و پیشرانه‌های ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی و ۱.۶ لیتری هیبریدی برای مشتریان آمریکایی تدارک دیده خواهد شد. قوای محرکه پلاگین هیبریدی نیز طبق انتظارات در آینده عرضه خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط