icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتشار تصاویر جاسوسی نسل جدید تویوتا 86

انتشار تصاویر جاسوسی نسل جدید تویوتا 86

comments 0 1399/5/21

یکی از محبوبترین خودروهای تویوتا نزد جوانان بی شک تویوتا 86 است. حال به تازگی تصاویر دومین نسل این خودروی اسپرت دو نفره منتشر شده است.

تویوتا و سوبارو به‌صورت رسمی در سپتامبر ۲۰۱۹ برنامه‌های خود برای ادامه همکاری روی توسعه نسل‌های جدید این خودروها را اعلام کرده و گفته‌اند که ۸۶ و BRZ وارد نسل جدید خود خواهند شد. از آن زمان تاکنون شایعات زیادی منتشر شده اما هنوز هم جزئیات رسمی این کوپه‌های دیفرانسیل عقب در دست نیست. خوشبختانه در ویدئوی منتشر شده می‌توانیم به برخی جزئیات طراحی ظاهری این خودرو که ظاهراً به تویوتا تعلق دارد دست یابیم.اگرچه شکل کلی و تناسبات این خودرو آشنا به نظر می‌رسد اما طراحی جلو و عقب ۸۶ نسبت به نسل کنونی تغییرات قابل‌توجهی داشته است. این پروتوتایپ کاملاً استتار شده ما را به یاد کانسپت GRMN اسپورت FR پلاتینیم که سال ۲۰۱۳ رونمایی شده بود می‌اندازد.

پس از حذف پیشوند GT از نام خود در سال‌های پیش به نظر می‌رسد تویوتا ۸۶ یک‌بار دیگر با پیشوندی متشکل از حروف عرضه خواهد شد اما ظاهراً این بار حروف GR روی بدنه نقش خواهند بست تا حضور گازو ریسینگ در پروسه تولید خودرو را پررنگ‌تر کنند. انتظار می‌رود نسل جدید تویوتا ۸۶ به عنوان مدل سال ۲۰۲۲ وارد بازار آمریکا شود و یکی از منابع مطلع گفته که این خودرو جولای ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

قبلاً هم برخی منابع خبری مدعی شده بودند ۸۶ و BRZ جدید از همان پلتفرم قبلی استفاده کرده و خبری از پلتفرم TNGA تویوتا نخواهد بود. شکل و ابعاد مشابه با نسل کنونی باعث می‌شود ما همین خبر را باور کنیم چیزی که توسط نیسان هم بکار گرفته شده و قرار است نسخه جدید Z از ساختار به‌روز شده نسل فعلی استفاده کند.

ظاهراً نیروبخش کوپه‌های اسپورت تویوتا و سوبارو پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی با قدرت احتمالی ۲۱۷ اسبی و گشتاور ۲۴۰ نیوتون متری خواهد بود. در صورتی که این خبر صحیح باشد نسل‌های جدید ۸۶ و BRZ افزایش قدرت قابل‌توجهی را نسبت به نسل‌های کنونی تجربه نخواهند کرد چراکه قدرت و گشتاور یاد شده تنها ۱۲ اسب بخار و ۲۸ نیوتون متر بیشتر از مدل‌های کنونی است.

نسل جدید تویوتا ۸۶ اندکی طویل‌تر، پهن‌تر و کم ارتفاع‌تر از نسل قبلی بوده و البته کمی سنگین‌تر خواهد بود. البته هیچ‌یک از این اطلاعات فعلاً به‌صورت رسمی تائید نشده‌اند.

برچسب ها:

تویوتا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/5/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط