icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سوباور برای نامگذاری خودروی جدیدش عذرخواهی کرد

سوباور برای نامگذاری خودروی جدیدش عذرخواهی کرد

comments 0 1398/10/25

دنیا نام گذاری خودروها گاهی عجیب و غریب می شود چرا که مسئولین شرکت ها در هنگام انتخاب یک نام برای محصول خود باید به تمامی جوانب آن نگاهی عمیق داشته باشند تا به طور غیر عمدی موجب توهین به ملل مختلف در جهان نشوند.در گذشته کمپانی مختلف خودروسازی نامی برای محصول خود انتخاب نموده اند که در برخی کشور دارای معنای زشت و یک نوع توهین محسوب می گردیده است . در آخرین نمونه سوبارو هفته گذشته از یک نسخه سفارش فارستر با نام Forester Ultimate Customized Kit Special edition رونمایی کرد .

اگر حروف اول کلمات آن را کنار یکدیگر قرار دهید واژه‌ای توهین‌آمیز و زشت ساخته خواهد شد. واضح است که این واژه مخفف به‌صورت تصادفی ساخته می‌شود و همان‌گونه که حدس می‌زنید سیل انتقادات روانه سوبارو شده است. برخی افراد فکر می‌کنند واژه مخفف ساخته شده بسیار جذاب بوده اما سوباروی آمریکا اصلاً از این موضوع خرسند نیست.

این خودروساز ژاپنی نامه‌ای حاوی عذرخواهی درباره نام خودروی خود به نمایندگی‌هایش در آمریکا فرستاده است که به این شرح می‌باشد:

نمایندگی عزیز، ما دیروز از وضعیت تأسف‌بار مربوط به نام نسخه‌ای سفارشی از فارستر که توسط توزیع کننده‌ای مستقل در سنگاپور رونمایی شده آگاه شدیم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که شما و تمامی مشتریان سوباروی آمریکا بدانند شرکت ارتباطی با این موضوع نداشته است.

در ادامه آمده است:

ما به خاطر هرگونه بازخورد منفی‌ای که شاید این کار باعثش شده باشد عذرخواهی می‌کنیم. سوبارو این نام را از روی خودروی نمایشگاه سنگاپور حذف کرده است. ما تلاش زیادی برای ایجاد تصویر ذهنی قوی از برند خود انجام می‌دهیم و نام‌گذاری این خودرو به‌هیچ‌وجه نشان دهنده ارزش‌ها و استانداردهای واقعی سوبارو نیست. همچنین ما همیشه بهترین کارها را برای حفاظت از تمامیت برند خود انجام می‌دهیم. این خودرو توسط توزیع کننده‌ای در سنگاپور معرفی شده و واضح است که در بازار آمریکا عرضه نخواهد شد.

اگر سوبارو نام این خودرو را حذف کرده اما همچنان می‌توان این نام آن را در تصاویر منتشر شده از نمایشگاه سنگاپور دید. اگرچه سوبارو این نام را رد کرده اما به نظر می‌رسد توزیع کننده سنگاپوری کاملاً در جلب‌توجه موفق بوده است!

برچسب ها:

سوبارو
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/10/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط