icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین GT کربن ادیشن ،نسخه ترسناک از سوپر اسپرت فورد

GT کربن ادیشن ،نسخه ترسناک از سوپر اسپرت فورد

comments 0 1398/11/20

فورد GT  بطور معمول نیازی به تیونینگ یا همان ارتقا ندارد  اما ظاهرا برخی به این امر اعتقادی نداشته و بدنبال چهره ای مخوف تر از این سوپر اسپرت آمریکایی بوده اند چرا که به تاز گی دو نسخه جدید از این خودرو معرفی شده که یکی حس نوستالژیک داشته و دیگری پر از فیبر کربن است. شاید خبر مهم‌تر این باشد که هر دو مدل (در واقع تمامی مدل‌ها) با افزایش قدرت پیشرانه مواجه شده‌اند.

ما کار را با تریم های جدید آغاز می‌کنیم زیرا هر دوی آن‌ها به ویژه مدل دارای قطعات فیبر کربنی به شدت جلب‌توجه می‌کند. این خودرو لیکوئید کربن نام داشته و همان‌گونه که می‌بینید ساختار سبک‌وزن GT کاملاً عاری از رنگ است. البته این به معنی فقدان محافظت نیست زیرا فورد از پوشش شفاف ویژه‌ای استفاده کرده است. اگر خیلی به فیبر کربن علاقه ندارید می‌توانید برخی آپشن ها همچون نوارهای روی سقف یا نوار مرکزی سری کربن را به خودرو اضافه کنید و بگویید آینه‌بغل‌ها نیز رنگ شوند. رینگ‌های فیبر کربنی هم به‌صورت استاندارد روی این خودرو سوار شده‌اند.

اما از فیبر کربن به نوستالژی می‌رسیم چراکه فورد GT از پوشش خاطره‌انگیز گلف ریسینگ استفاده کرده است. این طرح آبی و نارنجی همچنان روی GT خودنمایی کرده اما طرح جدیدی دارد که شامل نوارهای مشکی می‌باشد. این طرح ادای احترامی به GT40 است که در سال‌های 1968 و 1969 برنده مسابقات لمانز شد. عدد 6 هم اشاره به خودروی برنده دارد. این خودرو را نیز می‌توان با رینگ‌های فیبر کربنی سفارش داد.

خب حالا نوبت به افزایش قدرت می‌رسد. البته خیلی زیاد نیست ولی پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری توئین توربوی GT قدرت 660 اسبی تولید می‌کند که نشان دهنده افزایش 13 واحدی است. البته پشت‌صحنه تغییرات بیشتری رخ داده به گونه‌ای که پیشرانه بازنگری شده تا منحنی گشتاور گسترده‌تری داشته باشد. پیستون‌ها نیز بهبود یافته‌اند و تغییراتی آئرودینامیکی برای عبور بهتر هوا از پیشرانه اعمال شده است.

اینترکولرهای بزرگ‌تر نیز نصب شده و زمانی که پا را روی پدال گاز فشار دهید شاهد تولید صدایی عمیق‌تر از سیستم اگزوز سبک‌وزن‌تر آکراپوویچ خواهید بود.

البته تمامی این تغییرات تنها برای تعداد بسیار محدودی از طرفداران در نظر گرفته شده‌اند. GT هنوز هم خودروی گران بهایی بوده و تنها تا سال 2022 شاهد تولید آن خواهیم بود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط