icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو افزایش ۸۰ درصدی قیمت باتری خودرو

افزایش ۸۰ درصدی قیمت باتری خودرو

رئیس اتحادیه باتری سازان کشور از افزایش ۸۰ درصدی قیمت باتری با توجه به افزایش قیمت ارز خبر داد.

 

 

دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-تقی علی اکبری گفت: افزایش قیمت ارز کاملا بر قیمت باتری تاثیر گذار بوده و موجب افزایش ۸۰ درصدی قیمت باتری شده است اما متاسفانه علی رغم تاثیر مستقیم نرخ ارز بر قیمت باتری در روند کاهشی قیمت ارز شاهد کاهش قیمت باتری از سوی کارخانجات نیستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه اینکه ۹۰ درصد مواد اولیه تولید باتری در داخل تامین می شود چرا قیمت باتری ۸۰ درصد افزایش داشته، بیان کرد: افزایش قیمت ها از سوی کارخانجات تولیدی صورت گرفته لذا پاسخ این سوال را می بایست کارخانجات بدهند و بنده اطلاعی از این موضوع ندارم.

رئیس اتحادیه باتری سازان کشور درباره رعایت استانداردهای لازم در تولید باتری های داخلی گفت: تمام باتری های تولید داخل از استانداردهای لازم برخوردار بوده و دارای حداقل یک سال گارانتی هستند.

علی اکبری در پاسخ به این سوال که به منظور جلوگیری از خرید باتری های تقلبی، مردم هنگام خرید باید به چه مواردی توجه کنند، گفت: باتری تقلبی در کشور وجود ندارد و تعداد محدودی از باتری هایی که به صورت قاچاق از خارج وارد شده اند و ممکن است در گمرک رسوب کرده باشند کیفیت لازم را نداشته اما باتری های تولید داخل از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

رئیس اتحادیه باتری سازان کشور خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که این روزها در اتحادیه باتری سازان با آن مواجهه هستیم، عدم صدور فاکتور از سوی کارخانه تولیدکننده باتری اصفهان است که قیمت باتری را در سیستم ثبت می کند اما برای مشتری فاکتور صادر نمی کند که دلیل آن نیز مشخص نیست.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب