icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو امسال قیمت خودرو نباید افزایش یابد.

امسال قیمت خودرو نباید افزایش یابد.

به نقل از ایسنا ،یک عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تاکید کرد: طبق مکانیزم تعیین شده برای قیمت گذاری خودرو و اعتقاد اکثر اعضای شورای رقابت نباید امسال بهای خودرو افزایش پیدا کند.

شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو " به نقل از ایسنا ،یک عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تاکید کرد: طبق مکانیزم تعیین شده برای قیمت گذاری خودرو و اعتقاد اکثر اعضای شورای رقابت نباید امسال بهای خودرو افزایش پیدا کند.

محمد علی مددی در مورد دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای رقابت گفت: از آن جا که دوره شش ساله فعالیت اکثر اعضای شورای رقابت تمام شده است و تاکنون اعضای جدیدی از سوی سازمان‌های مربوطه معرفی نشده‌اند، جلسات شورا نیز تشکیل نشده است. طبیعتا به محض معرفی اعضا، بلافاصله جلسات تشکیل می‌شود.

وی در مورد احتمال تغییر قیمت خودرو بعد از تشکیل جلسات شورای رقابت گفت: علی رغم تشکیل نشدن جلسات، ما ضمن تعیین و ارائه مکانیزم قیمت گذاری، تاکید کرده‌ایم که امسال نباید قیمت خودرو افزایش پیدا کند.

این عضو ناظر مجلس در شورای رقابت ادامه داد: در شرایط رکودی که به تعبیر رییس جمهور تورم نیز مهار شده است،‌ دیگر دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

وی درباره مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو توضیح داد وگفت: این مکانیزم متشکل از تابعی با چند متغیر است که در آن تامین قطعات از خارج از کشور و قطعات تولیدی در داخل دیده شده است.

به گفته مددی، در مکانیزم قیمت گذاری، با درنظر گرفتن تمامی این موارد، به فرمول و مکانیزم خاصی با کارشناسان خودروساز دست پیدا کرده و به خودروسازان داده‌ایم؛ مکانیزمی که در آن قیمت‌گذاری ثابت است و باید عملیاتی شود.

وی همچنین با بیان اینکه صنعت خودروسازی مشکل خاصی ندارد گفت: اکنون زمانی است که دستگاه‌های نظارتی باید کنترل های لازم را داشته باشند.

مددی در پایان با تاکید بر لزوم پرهیز از اظهارات تنش‌آفرین در بازار خودرو خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درخواست ما از آقای نعمت‌زاده این است که با صحبت‌هایشان بازار خودرو را به هم نریزد.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب