icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو با آزادسازی واردات، می‌توان خودرو را ارزان کرد

با آزادسازی واردات، می‌توان خودرو را ارزان کرد

رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران می‌گوید: یکی از موضوعاتی که نظر دولتمردان و بخش‌خصوصی را جلب کرده از سرگیری واردات خودروهای دست دوم به کشور است. چنانچه دولت اجازه واردات خودروهای دست دوم به کشور را بدهد قیمت خودروها در بازار تعدیل خواهد شد.

پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در سال 99 واردات خودرو به کشور آزاد شود؟  گفت: از تیر ماه سال 97 تاکنون خودروهای زیادی در انبار گمرکات دپو شده‌اند؛ در حالی‌که این خودروها در گذشته ثبت سفارش شده است. طی دو هفته گذشته دستورالعمل ترخیص خودروهای خارجی خبرساز شد و حالا فعالان بازار خودرو منتظر نظر نهایی معاون اول رئیس جمهور هستند.

محمدرضا زهره‌وندی افزود: برای واردات خودرو در سال 99 نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی داشت؛ چرا که برای واردات نیاز به ارز کافی داریم و با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌توان در مقطع حساس کنونی ارز زیادی را به واردات خودرو تخصیص داد. آنچه که در این بازه زمانی مهم است واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه برای تامین معیشت مردم است، معتقدیم در این وضعیت دولت باید برای تامین این کالاها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که واردات خودروهای دست دوم در سال 99 چقدر جدی است؟ اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که نظر دولتمردان و بخش‌خصوصی را جلب کرده از سرگیری واردات خودروهای دست دوم به کشور است. چنانچه دولت اجازه واردات خودروهای دست دوم به کشور را بدهد قیمت خودروها در بازار تعدیل خواهد شد. همچنین با واردات این نوع خودروها رقابت با خودروسازان بیشتر می‌شود.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب