icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تهیه فهرست عیوب ایمنی خودرو

تهیه فهرست عیوب ایمنی خودرو

براساس یک قانون جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو را تهیه و به شرکتها و سازمان‌های مرتبط ابلاغ کنند.

چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: براساس یک قانون جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو را تهیه و به شرکتها و سازمان‌های مرتبط ابلاغ کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" براساس یک قانون جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو را تهیه و به شرکتها و سازمان‌های مرتبط ابلاغ کنند.

یکی از دلایل نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی، پایین بودن کیفیت خودروهای تولیدی در کشور است.

در این زمینه پایین بودن کیفیت برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی موجب شده تا برخی از این خودروها بلافاصله بعد از تولید معیوب شده و برای رفع عیب به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند.

این موضوع اعتراض وزیر صنعت، معدن و تجارت را نیز به دنبال داشته است به‌گونه‌ای که محمدرضا نعمت‌زاده عنوان کرده که :” چرا خودروهای تولیدی در کشور باید قبل از ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش، به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند”.

این موضوع در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مدنظر قرار گرفته به‌گونه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظف به تهیه فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو شده‌اند تا از به کار رفتن قطعات بی‌کیفیت در تولید خودرو جلوگیری شود.

در این زمینه در ماده ۲۲ این قانون آمده است:” وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی را تهیه و ابلاغ نمایند” .

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

 

   برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:

ایمنی خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب