icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو حضور آبی پوشان جاده مخصوص در فاینکس 2018

ایران خودرو به دنبال ارتباط دوسویه با سهامداران

حضور آبی پوشان جاده مخصوص در فاینکس 2018

 نمایشگاه بورس تهران که با هدف نمایش نقش بازارهای مالی در توسعه اقتصاد کشور برگزار شده، گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان یکی از فعالان اثربخش در بازار سرمایه حضور فعالی در این رویداد بین‌المللی بازار سرمایه دارد

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو- یکی از مهم‌ترین موضوعات این روزها در اقتصاد ملی ایران این است که کدام بازارها می‌توانند سوددهی مناسبی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورند، موضوعی که با افزایش نرخ دلار بیش‌از پیش، اهمیت پیدا کرده است. این در حالی است که امروزه نهاد بازار سرمایه در کشورهای پیشرو در عرصه اقتصادی به‌عنوان محملی برای تامین مالی و سرمایه در گردش قلمداد می‌شود و این عملکرد شرکت‌های در عرصه عملیاتی همچون میزان تولید، فروش و سود، وضعیت آن‌ها را در بورس مشخص می‌کند و با کوچک‌ترین تغییری در وضعیت عملکردی آن‌ها، نمودار سهامشان نیز با افت‌و‌خیز روبه‌رو می‌شود. 
 
در کشور ما نیز بورس یکی از بازارهایی به حساب می‌آید که برای تامین مالی شرکت‌ها و جذب نقدینگی‌های خرد و کلان مردم و سرمایه‌گذاران دارای کارکرد است. بر همین اساس بورس تهران سال‌هاست که فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون شرکت‌های بزرگ و کوچک زیادی در آن پذیرفته شده‌اند. در این بین صنایع مهمی چون بانک‌ها، بیمه‌ها، خودروسازان، پتروشیمی‌ها، مسکن و… در بورس حضور داشته و به‌عنوان لیدر بازار سرمایه، هدایت این بازار مالی را بر عهده دارند. 
 
از میان این صنایع، صنعت خودرو همواره در زمره برترین صنایع بورسی قرار دارد و میزان قابل‌توجهی از معاملات، چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ ارزش را به خود اختصاص داده است. 
 
از سویی گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور و خاورمیانه به‌عنوان لیدر بازار سرمایه با خیل عظیمی از فعالان بازار سرمایه سروکار دارد. بر همین اساس برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه بهترین محفل برای روابط دوسویه سهام‌داران و مسئولان شرکت ایران‌خودرو به حساب می‌آید. 
 
براساس این گزارش، در این نمایشگاه که با هدف نمایش نقش بازارهای مالی در توسعه اقتصاد کشور برگزار شده است، گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان یکی از فعالان اثربخش در بازار سرمایه حضور فعالی دارد. 
 
حضور گروه صنعتی ایران خودرو در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه رضایت سهامداران آبی‌پوشان جاده مخصوص را فراهم آورده و آن‌ها می‌توانند هرگونه سوال یا ابهام درمورد سهام ایران‌خودرو و زیر‌مجموعه‌هایش را که مشتمل بر ۱۴ شرکت بورسی است، با کارشناسان ایران‌خودرو در میان بگذارند تا در زمینه‌های گوناگون، اطلاع‌رسانی لازم و مبذول صورت داده شود. 
 
ایران‌خودرو با نمایش چهار‌محصول دنا پلاس، هایماS7، پارس اتوماتیک و تندر۹۰ اتوماتیک در غرفه شماره۱ سالن ۳۸ پذیرای بازدیدکنندگان است. 
 
یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در‌مورد حضور خودروسازان در بازار سرمایه مطرح می‌شود، این است که خودروسازان در سال آتی چه مسیری را طی خواهند کرد. این در حالی است که بررسی عملکرد ایران‌خودرو در بازار سرمایه به‌عنوان لیدر خودرویی‌ها در بورس، از اهمیت بسزایی برخوردار است. در همین رابطه ایران‌خودرو به‌عنوان اولین خودروساز داخلی توانست بعد از اجرایی‌شدن برجام با شرکای خارجی خود قرارداد همکاری به امضا برساند. از سوی دیگر گروه آبی‌پوشان‌جاده‌مخصوص در زمینه کیفیت و ارائه محصول متنوع توانسته است در بین خودروسازان ایرانی جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. همچنین ایران‌خودرو در زمینه صادرات محصولات خود گام‌های بسیار بلندی را برداشته است. در همین رابطه این شرکت در ایام نوروز کارخانه خود را در آذربایجان برای تولید محصول مشترک افتتاح کرد که این امر می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در رابطه با عملکرد ایران‌خودرو در حوزه افزایش صادرات داشته باشد. 
 
برمبنای این گزارش، گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور و خاورمیانه توانسته است طی یک سال اخیر عملکرد خوبی را در حوزه تولید و فروش و کیفیت از خود بروز دهد که این امر تاثیر مثبت خود را در عملکرد ایران‌خودرو و زیر مجموعه‌های آن در بورس تهران گذاشته است. ایران‌خودرو با توجه به چشم‌اندازی که در سال جاری برای خود متصور شده، دورنمای مثبت و روشنی را برای سهام‌دارانش تصویر کرده است.

انتهای خبر

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب