icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو درخواست ملاقات با شرکتها و مسئولان پژو

یک منبع در دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه مطرح کرد

درخواست ملاقات با شرکتها و مسئولان پژو

رویترز: فرانسه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا منافع شرکت هایش در ایران علیرغم تهدیدهای آمریکا حفظ شود.

پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو- یک منبع در دفتر رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد: فرانسه و هم‌پیمانان اروپایی‌اش تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا منافع اقتصادی آنها در ایران همچنان حفظ شود.این اقدام کشورهای اروپایی و فرانسه پس از آن که ترامپ اعلام کرد از توافق هسته‌ای با ایران کنار می‌کشد شدت گرفته است.

جین یووس‌لی‌دریان وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد با شرکت‌های فرانسوی مانند پژو که در منطقه فعالیت می‌کنند ملاقاتی خواهد داشت و از اتحادیه اروپا خواسته تا موضع مشترکی را درباره این شرکت‌ها و شرکت هواپیمایی ایرباس داشته باشد.

وی همچنین گفت: وضعیت منطقه و تحریم‌ها را به شدت رصد می‌کند.

این منبع آگاه در دفتر ریاست جمهوری فرانسه گفت: بدیهی است که ما هر کاری را در ارتباط با مسائل اقتصادی‌مان و حفظ منافعمان انجام خواهیم داد.

صادرات فرانسه به ایران در سال ۲۰۱۷ ۲ برابر شد و به ۱.۷۸ میلیارد دلار رسید. قراردادهای فروش هواپیما و قطعات هواپیما و همچنین قطعات اتومبیل از عوامل اصلی افزایش مبادلات بود. مجموع کل تجارت بین ایران و فرانسه سال گذشته به بیشترین میزان ۹ سال گذشته یعنی ۳.۸ میلیارد یورو رسید. گفته شده است که آمریکا شرکت‌های خارجی را تشویق خواهد کرد تا فعالیت خود را با ایران قطع کنند.

انتهای خبر

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب