icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو رسوایی تقلب فولکس واگن به خودروهای بنزینی رسید

رسوایی تقلب فولکس واگن به خودروهای بنزینی رسید

رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی ممکن است به حدود 800 هزار خودروی دیگر گسترش پیدا کند و حداقل دو میلیارد یورو به هزینه‌های این بحران اضافه نماید.

پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی ممکن است به حدود 800 هزار خودروی دیگر گسترش پیدا کند و حداقل دو میلیارد یورو به هزینه‌های این بحران اضافه نماید.

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" این خودروساز آلمانی با ارایه اطلاعات به رگولاتورها، اعلام کرد سطح آلایندگی دی اکسید کربن حدود 800 هزار خودرو کمتر از میزان واقعی ارزیابی شده اند. بعضی از این خودروها بنزینی هستند که به معنای فراتر رفتن رسوایی آلایندگی از خودروی دیزلی است.

فولکس واگن پس از اینکه اقدام به انجام تستهای آلایندگی کرد، این اشتباه را فاش کرد. این گزارش پس از اینکه فولکس واگن در سپتامبر اقرار کرد 11 میلیون خودروی دیزلی این شرکت به نرم افزار غیرقانونی مجهز هستند که میزان آلایندگی آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد، ضربه تازه ای برای این شرکت محسوب می‌شود.

این خودروساز پس از اینکه اعلام کرد بعضی از مدلهای دیزلی که در فاصله سال 2009 تا 2015 تولید شده اند از این نرم افزار استفاده کرده اند تا میزان آلایندگی آنها در زمان انجام تستهای لابراتواری کمتر نشان داده شود، یک تحقیقات داخلی را آغاز کرد.

مقامات آمریکایی و اروپایی هم به نوبه خود تحقیقات رگولاتوری و کیفری را در ارتباط با این تقلب آغاز کرده اند.

از سپتامبر که این رسوایی افشا شد، فولکس واگن مدیریت ارشد خود را تغییر داده و مدیران ارشد مسوول طراحی موتور را از کار معلق کرده است.

گروه مدیریت جدید در حال بررسی همه محصولات این گروه خودروسازی هستند.

هیات نظارت فولکس واگن از برملا شدن آلایندگی فراتر از حد مجاز دی اکسید کربن علاوه بر تقلب در تستهای آلایندگی اکسید نیتروژن، ابراز نگرانی شدیدی کرده و اعلام کرد برای مشورت درباره تدابیر و پیامدهای تحولات جدید، نشست خواهد داشت.

این خودروساز اعلام کرد با رگولاتورها به منظور مشخص کردن اقدامات ضروری برای روشن کردن وضعیت و ارزیابی دقیق میزان آلایندگی خودروهای مذکور، در تماس است.

فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، جزییاتی درباره این 800 هزار خودرو نداده است اما تحلیلگران صنعت خودرو بر این باورند که بیشتر این خودروها در اروپا فروخته شده اند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این خودروساز ریسک مالی افشای جدید خود را دو میلیارد یورو یا دو میلیارد و 190 میلیون دلار برآورد کرده اما توضیح نداد چگونه به این رقم رسیده است.

خبر آلایندگی دی اکسید کربن در حالی منتشر شد که یک روز قبل سازمان محیط زیست آمریکا اعلام کرد این خودروساز نرم افزار غیرقانونی را در موتورهای دیزلی سه لیتری بزرگتر هم نصب کرده و این سازمان در تحقیقاتش کشف کرده است که موتورهای دیزلی شش سیلندر سه لیتری که در فولکس واگن توارگ، پورشه ماین و خودروهای آئودی مدل سال 2014 تا 2016 بکار رفته اند به این نرم افزار جنجالی مجهز بوده اند.

طبق اعلام سازمان محیط زیست آمریکا، آلایندگی اکسید نیتروژن این خودروها در تست این سازمان 9 برابر حد مجاز بوده است.

فولکس واگن با رد این اتهام، اعلام کرد در موتورهای این خودروها هیچ نرم افزار غیرقانونی نصب نکرده است.

ارزش سهام فولکس واگن که در بحبوحه بحران رسوایی ریزش چشمگیری را تجربه کرده است، در پی اعلام این خبر با کاهش دوباره روبرو شد.

ادعای جدید رگولاتورهای آمریکا پورشه را که یکی از برندهای گروه خودروسازی فولکس واگن است برای نخستین بار درگیر این بحران کرد و ماتیاس مولر را که سابق بر این مدیر این برند بود و در پی افشای تقلب و استعفای مارتین وینترکورن از مدیرعاملی فولکس واگن، جانشین وی شد در مرکز توجهات قرار داد.

اکنون بعضی از تحلیلگران این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا انتخاب یک فرد داخلی برای عبور دادن فولکس واگن از بدترین بحران تاریخ 78 ساله این شرکت، کار درستی بوده است یا خیر.

مولر در سال 2010 مدیر پورشه شد و یکی از افراد محبوب وینترکورن و مورد علاقه خانواده پورشه-پیچ بوده است که سهام عمده ای در فولکس واگن دارند.

مشکلات دیزلی فولکس واگن سهامداران این شرکت را آشفته ساخته اما بنظر می‌رسد تاثیر چندانی روی مصرف کنندگان آلمانی نداشته به طوریکه آمارها نشان می‌دهد ثبت خودروهای دیزلی جدید در اکتبر شش درصد افزایش داشته است.

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:

فولکس واگنتقلب
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب