icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو در صورت عدم سرویس دوره ای گارانتی شما باطل می گردد.

در صورت عدم سرویس دوره ای گارانتی شما باطل می گردد.

در صورت عدم انجام سرویس دوره‌ای خودرو در بازه‌های زمانی مشخص شده، اعتبار گارانتی مجموعه‌های مربوطه خودرو باطل خواهد شد

سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: در صورت عدم انجام سرویس دوره‌ای خودرو در بازه‌های زمانی مشخص شده، اعتبار گارانتی مجموعه‌های مربوطه خودرو باطل خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" مصرف‌کنندگان هنگام تحویل گرفتن خودروی صفرکیلومتر خود دفترچه راهنمای استفاده از خودرو را نیز دریافت می‌کنند که در آن شرایط استفاده از خودرو و همچنین زمان‌بندی مربوطه برای بازدید دوره‌ای خودرو تعیین شده است.

در این زمینه مالک خودرو باید در بازه‌های زمانی تعیین شده (معمولا هر 20 هزار کیلومتر تا پایان دوره گارانتی) برای سرویس دوره‌ای خودرو که شامل اقداماتی چون تعویض روغن موتور و تعویض شمع است مراجعه کند.

این موضوع در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نیز مورد تاکید قرار گرفته و عنوان شده که در صورت عدم این کار، مجموعه‌های مرتبط خودرو از شرایط گارانتی خارج خواهد شد.

در ماده 28 اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو قید شده است:" انجام سرویس‌های دوره‌ای مطابق با شرایط مندرج در دفترچه راهنمای خودرو در شبکه تعمیرگاهی مجاز شرکت عرضه‌کننده خودرو الزامی بوده و عدم انجام آن در شبکه تعمیرگاهی مجاز یا انجام آن در خارج از شبکه تعمیرگاهی مجاز شرکت عرضه‌کننده خودرو باعث خروج مجموعه‌های مرتبط خودرو از شرایط ضمانت می‌گردد".

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اخیرا در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسیده است. این قانون پس از ابلاغ از سوی معاون اول رییس‌جمهوری، اجرایی خواهد شد.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرام

برچسب ها:

گارانتی خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب