icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو قیمت ‌ها در بازار خودرو کِی منطقی می‌شود؟

قیمت ‌ها در بازار خودرو کِی منطقی می‌شود؟

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی مجدد خودرو، گفت: التهابات کنونی بازار خودرو، ارز، مسکن و... ناشی از مشکلات موجود در نظام اقتصادی کشور است، به عبارتی درحال‌حاضر قیمت‌ها تابع معادلات اقتصادی نبوده و متاثر از مسائل سیاسی و روانی است، مادامی‌که مسائل روانی حاکم برجامعه به درستی مدیریت نشود، نمی‌توان قیمت‌ها را به سمت منطقی شدن هدایت کرد.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

گروه خبری"پردیس خودرو" نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چه اتفاقی در هفته‌های اخیر رخ داده که قیمت خودرو دوباره صعودی شده است، افزود: سفرها به دلیل شیوع ویروس کرونا محدود شده است، بنابراین حجم تقاضای واقعی تغییری نکرده است.

وی افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر را ناشی از رشد نرخ ارز دانست و اظهار کرد: از آنجایی که بازار ارز به درستی مدیریت نشده و نوسانات بسیار است، قیمت‌ ها در تمامی حوزه‌ها افزایش یافته و گرانی سربه فلک گذاشته است.

خودروسازان با افزایش عرضه از افزایش عجیب و غریب قیمت خودرو جلوگیری کنند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از برخی سیاست ها، اضافه کرد: حذف ارز 4200 تومانی از فرآیند واردات برخی کالاها، بدون توجه به شرایط جامعه، یکی دیگر از دلایل گرانی چارچرخ‌ها است، درحال‌حاضر که بازار خودرو نابسامان است تصمیماتی مانند حذف ارز دولتی از واردات تایر موجب افزایش قیمت خودرو خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید با افزایش عرضه و نهاهای نظارتی با نظارت دقیق بر بازار خودرو از افزایش عجیب و غریب قیمت خودرو جلوگیری کنند، ادامه داد: در هفته‌های اخیر، حجم تقاضا در بازار چارچرخ‌ها نسبت به گذشته افزایش نیافته، زیرا انگیزه مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس بیشتر شده است، بنابراین از بین رفتن تعادل عرضه و تقاضا را نمی‌توان دلیلی برای گرانی خودرو در روزهای گذشته دانست.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب