icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو ابلاغ آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده به زودی

ابلاغ آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده به زودی

رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن تشریح آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان و اینکه در این زمینه توافق شده و به مرحله آخر رسیدیم و در حال حاضر بحث بارگذاری سامانه‌ای است، به ابلاغ آیین نامه واردات خودروهای کارکرده و اینکه به زودی این اتفاق می‌افتد اشاره کرد.

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-مهدی ضیغمی در حاشیه افتتاحیه اولین نمایشگاه بین‌المللی صادرات به پاکستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چابهار ظرفیت قابل توجهی دارد و می‌توان از این ظرفیت‌ها برای تجارت با هند و پاکستان استفاده کرد. نمایشگاه فعلی نیز با حضور 110 شرکت و بیش از 140 تاجر خارجی برگزار شده است.

وی با اشاره به مذاکرات مربوط به تجارت آزاد با پاکستان، گفت: امسال قرارداد تجارت آزاد با سوریه و اوراسیا امضا شده و ونزوئلا و پاکستان هم در برنامه‌های بعدی برقراری تجارت آزاد هستند. 

ابلاغ آیین نامه خودروهای کارکرده به زودی

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا، درباره جدیدترین وضعیت واردات خودروهای کارکرده، اظهار کرد: هیئت وزیران پلاک گذاری را در فاز اول برای خودروهای کارکرده در مناطق آزاد مصوب کرد و اعلام شده که آیین نامه هم به زودی ابلاغ می‌شود.

بارگذاری خودروها در سامانه طی 10 تا 15 روز آینده

ضیغمی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره جدیدترین وضعیت خودروهای جانبازان نیز گفت: در این زمینه توافق شده و به مرحله آخر رسیدیم که بحث بارگذاری سامانه‌ای است. جانبازان  هم می‌توانند از طریق شرکت‌های معرفی شده خودرو وارد کنند و هم خودروهایی که امکان ارائه خدمات پس از فروش آن‌ها وجود دارد که 10 تا 15 روز آینده برای اطلاع آن‌ها در سامانه بارگذاری می‌شوند. اولویت اول هم جانبازان بالای 75 درصد هستند که می‌توانند خودروی مورد نظر خود را در سامانه انتخاب کنند که یا خودشان وارد کنند یا به شرکت‌هایی که خودرو وارد می‌کنند، مجوز دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به عطش بازار خودرو در شش سال گذشته هدف از پلاک‌گذاری ملی برای خودروها در مناطق آزاد هم کنترل بازار است، تصریح کرد: البته همچنان واردات خودروهای آمریکایی ممنوع است و این جزو قوانین بوده و هست. 

معاون وزیر صمت با بیان اینکه عطش بازار باعث شده همواره امکان دلالی وجود داشته باشد، تصریح کرد: از طرف دیگر با ورود خودروهای افرادی که در سامانه بودند به بازار آزاد هم، ممکن است روی بازار خودرو تاثیر بگذارد. تا زمانی که عرضه به حد مطلوب نرسیده از این وضعیت گریزی نیست. اما همه این ابزار کمک می‌کند تعادلی در بازار ایجاد شود.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب