icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو افزایش چندین برابری قیمت خودرو‌های خارجی با ممنوعیت واردات

افزایش چندین برابری قیمت خودرو‌های خارجی با ممنوعیت واردات

کارشناس حوزه صنعت گفت: سیاست ممنوعیت واردات خودرو صرفاً باعث افزایش قیمت خودرو‌های خارجی در کشور شد، این افزایش قیمت حتی بر تولیدات داخلی نیز تاثیر گذار بود.

شنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-وحید محمودزادگان با اشاره به ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی به کشور اظهار کرد: با توجه به کاهش درآمد‌های ارزی دولت، قوه مجریه تصمیم گرفت به منظور کاهش خروج ارز از کشور و برخی از کالا‌های غیر ضروری را ممنوع کند.

این کارشناس حوزه صنعت تصریح کرد: خودرو‌های وارداتی در سال سهم بسیار کمی از خروج ارز داشتند، اما محدودیت منابع منجر به لغو واردات این خودرو‌ها به کشور شد.

وی افزود: تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی منجر به افزایش چندین برابری این خودرو‌ها در بازار شد به گونه‌ای که با احتساب نرخ دلار این افزایش قیمت تناسبی نداشت.

محمودزادگان تصریح کرد: سیاست ممنوعیت واردات خودرو تنها باعث افزایش قیمت خودرو‌های خارجی در کشور شد، این افزایش قیمت حتی بر تولیدات داخلی نیز تاثیر گذار بود.

این کارشناس حوزه صنعت ادامه داد: در شرایط فعلی کمترین قیمت یک خودرو خارجی این مرز قیمتی باعث شد که قیمت خودرو داخلی نیز به 100 میلیون تومان برسد.

وی افزود: دولت می‌توانست به جای ممنوعیت واردات خودرو با دریافت مالیات از واردکنندگان بخشی از هزینه‌های خود را تامین کند و سهم مالیاتی خود را از خرید و فروش خودرو‌ها افزایش دهد.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب