icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تولید انواع خودرو افزایشی شد

تولید انواع خودرو افزایشی شد

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید بیشتر انواع خودروها، رشد تولید دیده می‌شود؛ در میان آمارها تنها میزان تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون با افت تولید ۱۰ درصدی مواجه شده‌ است.

دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-براساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها طی شش ماهه اول امسال، به ترتیب کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی)، وانت، انواع سواری و تراکتور رشد تولید و اتوبوس، مینی‌بوس و ون کاهش تولید داشته‌اند.

در مدت مذکور سال جاری 414 هزار و 300 دستگاه خودرو سواری تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 348 هزار و 200 دستگاه بوده، رشد 19 درصدی را ثبت کرده است.

همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید وانت‌ها روندی مثبت داشته و همیشه افزایشی پیش رفته است، تولید این نوع خودرو در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد تولید 39.4 درصدی داشته و از 28 هزار و 354 دستگاه تولید شده در شش ماهه ابتدایی سال 1398، میزان تولید را به 39 هزار و 521 دستگاه در نیمه نخست امسال رسانده است.

در مدت مذکور سال جاری، با تولید 267 دستگاه کمباین، این مدل خودروها با افزایش 41.3 درصدی تولید مواجه شده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین 189 دستگاه بوده است.

بر اساس این گزارش، کمترین رشد تولید مختص خودروها تراکتور است که از 9064  دستگاه تولید شده در شش ماهه ابتدایی سال جاری به 9157  دستگاه در شش ماهه نخست سال 1399  رسیده و رشد یک درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که تا پیش از این، براساس آمار تولید پنج ماهه انواع خودروها، تولید تراکتورها، نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته کاهشی بوده است.

در مقابل آمار تولید انواع خودروها نشان می‌دهد که در نیمه نخست سال جاری، تعداد اتوبوس، مینی‌بوس و ون های تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در شش ماه ابتدایی سال جاری، 819 دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 913 دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، افت 10.3 درصدی تولید را نشان می‌دهد. 

علاوه بر این، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز در شش ماه نخست سال 1399 نسبت به همین ایام در سال گذشته که 101 هزار و 400 تن بوده است، به 131 هزار و 400 تن رسیده و رشد 29.5 درصدی را رقم زده است.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب