icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با ویژگی های جذاب کادیلاک اسکالاید 2021 آشنا شوید

با ویژگی های جذاب کادیلاک اسکالاید 2021 آشنا شوید

comments 0 1398/12/3

کادیلاک در چند روز اخیر از نسخه 2021 اسکالاید رونمایی کرد که طول زیادی این شاسی بلند خبرساز شده بود.در این بین مدرن شدن این خودرو نیز بسیار جلب توجه کرده بود. اسکالید شاید در فرهنگ‌عامه به ویژه خواننده‌های رپ حضور پررنگی داشته باشد اما یک شاسی‌بلند معنوی و نمادین برای این خودروساز محسوب می‌شود و کادیلاک روی نسل جدید اسکالید حساب ویژه‌ای باز کرده است.

در ادامه شما را با 7 ویژگی این خودرو که باعث می‌شوند اسکالید محصول مدرن و پیشرفته‌ای باشد آشنا می‌کنیم. 

1-ناوبری واقعیت افزوده

1-ناوبری واقعیت افزوده
1-ناوبری واقعیت افزوده

گوشی‌های هوشمند مدرن دنیای مجازی را به جیب‌های ما وارد کرده‌اند و تکنولوژی‌ای مثل واقعیت افزوده به کودکان اجازه می‌دهد تا ساعت‌ها مشغول عکس گرفتن با دایناسورها شوند؛ اما این تکنولوژی در دنیای واقعی هم کاربرد داشته و کادیلاک نیز در اسکالید جدید از آن بهره گرفته است. با اولین سیستم ناوبری واقعیت افزوده کادیلاک آشنا شوید، سیستمی که با تکنولوژی بکار رفته در جنسیس GV80 رقابت جالبی دارد.

معمولاً رندرهای سه‌بعدی به ناوبری در شهرهای شلوغ کمک می‌کنند اما آیا در یک جاده‌ای سه یا چهار بانده گیر افتاده‌اید؟ اگر سیستم ناوبری هم درست کار نکند اوضاع بدتر خواهد بود. این موضوع دیگر جایگاهی ندارد زیرا اسکالید 2021 از دوربین نصب شده در بخش جلوی خودرو استفاده می‌کند. این دوربین جاده پیش رو را به همراه اطلاعات مربوطه روی صفحه‌نمایش نشان می‌دهد. سیستم صوتی مبتنی بر جهت حرکت نیز وجود دارد که از طریق بلندگوها اطلاعات را به راننده می‌رساند. وقتی به سمت چپ بپیچید دستورات از بلندگوهای سمت چپ پخش خواهند شد و برعکس. این سیستم جامع‌ترین سیستم ناوبری‌ای است که تاکنون دیده‌ایم.

2-اولین سیستم صوتی AKG دنیا در خودرو

2-اولین سیستم صوتی AKG دنیا در خودرو
2-اولین سیستم صوتی AKG دنیا در خودرو

تاکنون اسم AKG را شنیده‌اید؟ احتمالاً نه؛ اما موسیقی‌دان‌های حرفه‌ای از میکروفون‌ها و بلندگوهای این شرکت استفاده می‌کنند. AKG تبحر خاصی در تولید تجهیزات صوتی دارد و بنابراین همکاری با کادیلاک برای تولید اولین سیستم صوتی AKG برای یک خودرو حس کاملاً ویژه‌ای خواهد داشت. این سیستم صوتی از 36 بلندگو برخوردار بوده و سه آمپلی‌فایر نیز دیده می‌شوند. هر بلندگو در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته تا کیفیت صدا را بالا ببرد. خود سیستم صوتی نیز به‌گونه‌ای عمل می‌کند که انگار خود خواننده در استودیو حضور داشته و در حال ضبط آهنگ است! همچنین نیازی نیست که با سرنشین جلو درباره میزان صدا دعوا کنید زیر این سیستم صوتی از کنترل صدای دو ناحیه‌ای برخوردار می‌باشد.

سیستم صوتی AKG همچنین به عنوان بخشی از ناوبری واقعیت افزوده عمل می‌کند و از میکروفون‌های کابین برای تقویت صداها استفاده می‌نماید.3-نایت ویژن – خیابان خیلی تاریک نیست

3-نایت ویژن – خیابان خیلی تاریک نیست
3-نایت ویژن – خیابان خیلی تاریک نیست

پیش از این سیستم‌های دید در شب زیادی را بررسی کرده‌ایم اما اسکالید برای اولین بار از آن برخوردار شده است. این تکنولوژی سفارشی از دوربین مادون‌قرمز برای افزایش میدان دید، نه تنها در شب بلکه در زمان کولاک و مه شدید استفاده می‌کند. تصویر به دست آمده به سادگی عابران پیاده و حیوانات را نشان می‌دهد.

این سیستم پیش از این در برخی محصولات لوکس آلمانی همچون ب ام و X7 و پورشه کاین دیده شده اما حضور آن در اسکالید نشان می‌دهد که کادیلاک واقعاً به دنبال جنگی همه‌جانبه با رقبای شناخته شده است.

4-صفحات نمایش OLED با ابعاد 38 اینچی

4-صفحات نمایش OLED با ابعاد 38 اینچی
4-صفحات نمایش OLED با ابعاد 38 اینچی

همواره با دیدن خودروهایی که دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر از 10 اینچ هستند خوشحال می‌شویم و تاکنون بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش نصب شده در خودروهای مرسدس بنز نیز از نوع 12.3 اینچی دو تایی بوده‌اند؛ اما اسکالید 2021 بازی را کاملاً تغییر داده و سیستم نمایش جدیدی را معرفی کرده که نه تنها از نظر ابعاد بر رقبا برتری داشته بلکه اولین صفحه‌نمایشی است که از تکنولوژی OLED در خودروسازی استفاده می‌کند.

این سیستم اطراف راننده را احاطه کرده و در کل ابعاد بیش از 38 اینچی دارد. این صفحات به سه دسته اصلی تقسیم شده و یک صفحه مختص اطلاعات راننده بوده و از نوع 7.2 اینچی است. در مرکز هم صفحه‌نمایش 14.2 اینچی قرار داشته و طرف دیگر آن نیز صفحه‌نمایش 16.9 اینچی نصب شده است. چیدمان این صفحات نمایش بهترین به‌گونه‌ای است که راننده بهترین دید را داشته باشد. تکنولوژی LED نیز بهترین ترکیب رنگی را ارائه می‌کند. تراکم پیکسل صفحات نمایش یاد شده نیز دو برابر یک تلویزیون 4K است.

5-دوربین‌هایی برای تمام موقعیت‌ها

5-دوربین‌هایی برای تمام موقعیت‌ها

علاوه بر ناوبری واقعیت افزوده، دید در شب و صفحات نمایش بزرگ، اسکالید 2021 به سیستم دوربین جامعی مجهز است. این سیستم شامل یک میدان دید محیطی استاندارد است که دید چشم پرنده 2 مگا پیکسلی را ایجاد می‌کند.

پکیج دخالت تریلر نیز دوربین‌های بیشتری را به خود اضافه می‌کند که شامل 9 دوربین با هدایتگرهای دینامیک برای بکسل راحت تریلر می‌باشد.

آخرین دسته از سیستم دوربین‌های اسکالید نیز شامل آینه وسط است. گاهی اوقات آینه وسط‌ها دید خوبی را از پشت سر ارائه نمی‌کنند اما این دوربین تصویر دوربین عقب را روی صفحه‌نمایش آینه انداخته و می‌توانید به راحتی از وضعیت عقب خودرو آگاهی پیدا کنید.

 

6-صفحات نمایش 12.6 اینچی برای صندلی‌های عقب

6-صفحات نمایش 12.6 اینچی برای صندلی‌های عقب

واضح است که خریداران چنین شاسی بلندهای بزرگی دارای خانواده‌های پرجمعیتی هستند و اگر سیستم صوتی AKG با 36 بلندگو برایتان کافی نیست پس می‌توانید اسکالید 2021 را با دو صفحه‌نمایش بزرگ 12.6 اینچی در عقب سفارش دهید. این دو صفحه‌نمایش به‌صورت لمسی کار می‌کنند و می‌توان گوشی‌های هوشمند را نیز به آن‌ها وصل کرد.7-سوپرکروز – سیستم نیمه خودران کادیلاک

7-سوپرکروز – سیستم نیمه خودران کادیلاک

چند سالی است که صحبت از خودروهای کاملاً خودران وجود دارد اما تا زمان تولید آن‌ها باید با سیستم‌های نیمه خودران سر کرد. کادیلاک هم سیستم سوپرکروز خود را در این خودرو بکار برده و بنابراین کادیلاک را می‌توان در شبکه بزرگراهی آمریکا و کانادا به‌صورت خودران استفاده کرد.

این سیستم از چندین دوربین، حسگر و داده‌ی ناوبری استفاده می‌کند تا تجربه‌ای نزدیک به خودرویی خودران را ارائه نماید. کروز کنترل بسیار پیشرفته‌ی کادیلاک باعث می‌شود خود خودرو بسته به ترافیک بین خط‌ها مانده و از ترمز و گاز استفاده کند. زمانی که سیستم کادیلاک متوجه عدم توجه راننده شود به او هشدار داده و حتی در صورت نیاز خودرو را متوقف می‌کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/12/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط