icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حضور سوپرایز کننده چراغهای های دو تکه در محصولات آینده بی ام و

حضور سوپرایز کننده چراغهای های دو تکه در محصولات آینده بی ام و

comments 0 1399/8/10

بی ام و در سالهای اخیر با طراحی جلو پنجره های بسیار بزرگ بسیار مورد انتقاد و یا شاید مورد توجه قرار گرفته است. البته این حاشیه باعث نشده که باواریایی ها دست از این کار بردارند و به تازگی در جدیدترین محصولات خود یعنی M3 و M4 نیز جلو پنجره را بزرگتر از همیشه طراحی کرده اند.اما به نظر می‌رسد طراحی‌های بحث‌برانگیز باواریایی‌ها به اینجا ختم نمی‌شود و این شرکت در آینده بازهم می‌خواهد علاقه‌مندان را شگفت‌زده کند.

ب‌ام‌و هم‌اکنون در حال توسعهٔ کراس‌اوور جدید X8 است که بالاتر از X7 قرار خواهد گرفت و نمونه‌های در حال آزمایش آن با پوشش‌های استتاری سنگین دیده شده‌اند. در پروتوتایپ‌های این کراس‌اوور جدید دقیقاً مثل نسل آیندهٔ سدان پرچم‌دار سری ۷، چراغ‌های جلو به میزان قابل‌توجهی پایین‌تر از مکان معمول قرار گرفته‌اند که این موجب گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر استفاده از چراغ‌های جلوی دوقسمتی در این دو خودرو شده است.

حال بر اساس جدیدترین تصاویر جاسوسی X8 و سری ۷ رندرهایی طراحی شده که بهتر می‌تواند زبان طراحی احتمالی جدید ب‌ام‌و را نشان دهد. در هردو خودرو جلوپنجرهٔ کلیوی شکل ب‌ام‌و اندازهٔ بسیار بزرگی دارد که البته با توجه به مدل‌هایی مثل X7 و M4، دیدن این ویژگی در محصولات جدید خیلی تعجبی ندارد. موضوع اصلی اما همان‌طور که اشاره شد طراحی چراغ‌ها است که شامل چراغ‌های اصلی در پایین و دی‌لایت‌های LED باریک در بالا می‌شود. البته به این رندرها باید با دیدهٔ تردید نگریست زیرا پوشش‌های استتاری پروتوتایپ‌هایی که از X8 و سری ۷ جدید دیده شده‌اند بسیار سنگین بوده و جزئیات چندانی را نشان نمی‌دهند ولی بااین‌حال احتمال اینکه ب‌ام‌و در محصولات آیندهٔ خود از این سبک طراحی استفاده کرده باشد وجود دارد هرچند که دوست داریم هرگز این اتفاق روی ندهد.

 

 

از طراحی جنجالی که بگذریم، سری ۷ جدید و X8 در بخش فنی هم خبرهای بزرگی را به همراه دارند. طبق گزارش‌ها، نسخهٔ پرفورمنس X8 M در رأس برنامه‌های الکتریکی‌سازی بخش M ب‌ام‌و قرار دارد؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود این خودرو به پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای ب‌ام‌و به همراه یک موتور الکتریکی مجهز باشد تا خروجی ترکیبی آن به ۷۵۰ اسب بخار برسد. اگر شایعات صحت داشته باشند، این قوی‌ترین خودروی تولیدی تاریخ ب‌ام‌و خواهد بود. گفته می‌شود نسخهٔ معمولی X8 تا پایان سال ۲۰۲۱ معرفی شد که این یعنی باید در اواخر سال ۲۰۲۲ منتظر نسخهٔ M آن باشیم.

 

 

از سوی دیگر، پرچم‌دار خانوادهٔ نسل بعدی سری ۷ هم نمونه‌ای تمام الکتریکی خواهد بود که جایگزین مدل دوازده سیلندر کنونی می‌شود و به‌احتمال‌زیاد i7 M60 نام خواهد داشت. این خودرو حداقل به دو موتور الکتریکی مجهز خواهد بود که دست‌کم ۶۵۰ اسب بخار قدرت خواهند داشت. سری ۷ الکتریکی مجهز به جدیدترین تکنولوژی باطری ب‌ام‌و خواهد بود که با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن حداقل ۶۴۰ کیلومتر را برای آن فراهم خواهند کرد. انتظار می‌رود نسل جدید سری ۷ تا اواخر سال ۲۰۲۱ معرفی شده و در اوایل سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود.

 

 

برچسب ها:

بی ام و
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/8/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط