icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین داچیا خودروی الکتریکی تولید می کند

داچیا خودروی الکتریکی تولید می کند

comments 0 1398/11/27

نقشه مالی گروه خودروسازی رنو در سال 2019 نشان می دهد که رنو برای الکتریکی سازی محصولات خود برنامه های گسترده ای در سر دارد. در این نقشه راه رنو Zoe و نسخه‌های پلاگین هیبریدی کپچر و مگان و مدل هیبریدی کلیو دیده می‌شود. البته 9 خودروی دیگر هم زیر کاور پنهان شده‌اند.

یکی از این خودروها نسخه پلاگین هیبریدی محصول کنونی گروه رنو بوده درحالی‌که دیگری هم نسخه غیر پلاگین هیبریدی یکی از محصولات خود رنو می‌باشد. 6 خودروی دیگر برای اولین بار تولید خواهند شد و اولین آن‌ها دارای پلتفرم CMF-EV توسعه یافته برای خودروهای الکتریکی خواهد بود. همچنین قرار است توئینگو Z.E در سال 2020 عرضه شود.

ما می‌خواهیم روی خودروی شهری داچیا که در دسته BEV قرار گرفته صحبت کنیم. قرار است این خودرو در سال 2021 یا 2022 عرضه شود و اگرچه فعلاً جزئیات آن در دست نیست اما می‌توانیم برخی حدسیات درباره هویت آن را داشته باشیم.

یکی از سناریوهای احتمالی درباره اولین خودروی الکتریکی داچیا می‌تواند نسخه‌ای ارزان‌تر از توئینگو Z.E. جدید باشد. خود توئینگو با اسمارت EQ فورتو اشتراکاتی دارد. البته شاید این سناریو احتمال تحقق بالایی نداشته باشد زیرا امکان دارد داچیا از نسخه اروپایی رنو K-ZE معرفی شده در چین به عنوان زیرساخت خودروی الکتریکی خود استفاده کند. رنو همین چند وقت پیش گفته بود نسخه‌ای خاص از K-ZE را برای اروپا تولید خواهد کرد.

ما احتمال تحقق سناریوی دوم را بیشتر می‌دانیم و انتظار داریم این خودرو در بازار اروپا از سیستم‌های ایمنی بیشتر و برد بهتر برخوردار شود. این خودروی الکتریکی از یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 44 اسب بخار و گشتاور 125 نیوتون متر استفاده می‌کند. مجموعه باتری 26.8 کیلووات ساعتی رنو K-ZE بازار چین نیز برد 271 کیلومتری ایجاد می‌کند اما به یاد داشته باشید این رقم با تست‌های قبلی NEDC به دست آمده نه WLTP جدید.

اگرچه رنو K-ZE فقط 8160 یورو در چین قیمت دارد اما در اروپا گران‌تر خواهد بود. با این وجود خودروی رنو می‌تواند رقیبی قابل برای دیگر خودروهای الکتریکی و شهری همچون اشکودا سیتی گو الکتریکی، سئات Mii الکتریکی و فولکس‌واگن آپ الکتریکی باشد.
مدیر خودروهای الکتریکی رنو گفته است: “نسخه‌ای ویژه از K-ZE روانه بازارهای اروپایی خواهد شد.” البته فعلاً مشخص نیست این خودرو با برند داچیا عرضه خواهد شد یا رنو.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/11/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط