icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی از آفرودر الکتریکی مک لارن

رونمایی از آفرودر الکتریکی مک لارن

comments 0 1400/8/16

پس از هشت سال هدایت مک لارن سرانجام مایت فلوویت از سکان‌داری این خودروساز کناره‌گیری کرد. در زمان حضور فلوویت در سطح بالای مدیریتی این خودروساز، خبرهای رسمی و غیررسمی زیادی از عدم تولید خودروهای شاسی‌بلند توسط مک لارن منتشر شد. این در حالی است که برندهایی همچون استون مارتین، بنتلی، لامبورگینی و حتی فراری اقدام به تولید شاسی‌بلند کرده یا در آینده نزدیک این کار را انجام خواهند داد.

البته چند روز پیش خبرهایی درباره تولید یک شاسی‌بلند مسابقه‌ای توسط مک لارن منتشر شد اما باید گفت بریتانیایی‌ها قول قبلی خود را نقض نکرده‌اند زیرا این آفرودر ویژه توسط بخش مسابقه‌ای مک لارن تولید شده است. شاسی‌بلند الکتریکی موردبحث سال آینده در دومین فصل سری مسابقات اکستریم ای شرکت خواهد کرد. پشت فرمان این خودرو اما گیلمور خواهد نشست که اولین راننده خانم تاریخ مک لارن ریسینگ می‌باشد.

پوشش نارنجی این خودرو به‌صورت دستی و توسط ویک لی تهیه شده است. همچنین در سقف خودرو طرحی ویژه برای ادای احترام به بروس مک لارن که در نیوزلند به دنیا آمده کار شده است.

اما باید گفت این آفرودر مشخصات جالبی دارد. بر پایه اظهارات رسمی وب‌سایت اکستریم ای، تمامی خودروهای حاضر در این مسابقات از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی ۵۴۳ اسب بخاری استفاده کرده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۵ ثانیه‌ای دارند. این خودروی الکتریکی از باتری ۵۴ کیلووات ساعتی استفاده کرده و وزنش به ۱۷۸۰ کیلوگرم می‌رسد.

شاسی‌بلند مسابقه‌ای و الکتریکی مک لارن درست همانند سایر رقبا پهنای قابل‌توجه ۲.۳ متری دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید لامبورگینی آونتادور SVJ که جزو پهن‌ترین خودروهای دنیاست ۲.۰۹ عرض دارد. البته این خودرو حتی پهن‌تر از هامر H1 و تویوتا مگا کروزر می‌باشد.

مسابقات قهرمانی اکستریم ای ۲۰۲۲ از ۱۹ فوریه در عربستان شروع خواهد شد اما فعلاً تقویم نهایی ۵ دور کلی آن اعلام نشده است.

برچسب ها:

مک لارن
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/8/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط