icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شاسی بلند الکتریکی لوسید ایر گراویتی در راه است

شاسی بلند الکتریکی لوسید ایر گراویتی در راه است

comments 0 1399/6/24

لوسید در روزهای گذشته نهایتا توانست بعد از سالها نسخه تولید سدان لوسید ایر رونمایی کند. این استارت آپ تازه وارد در زمان رونمایی خبر از معرفی قریب الوقوع نخستین شاسی بلند خود با نام گراویتی خبر داد. این شرکت در زمان معرفی ایر، تیزری هم از یک شاسی‌بلند منتشر نمود که این خودرو از همان پلتفرم ایر استفاده کرده و فعلاً با نام پروجکت گراویتی شناخته می‌شود.

فعلاً جزئیات چندانی از این خودرو در دست نیست اما گفته می‌شود گراویتی برنامه بعدی لوسید برای تولید محصولات الکتریکی در سال‌های آینده است. ظاهراً این شرکت روی پروتوتایپ هایی کار کرده و انتظار می‌رود طی چند سال آینده گراویتی روانه بازار شود. با توجه به تیزر منتشر شده می‌توان گفت این خودرو تناسبات و ابعادی مشابه تسلا مدل X داشته و بنابراین می‌تواند رقیبی برای این خودرو باشد.

 

 

شاسی‌بلند الکتریکی لوسید از همان چراغ‌های جلوی پیشرفته دیده شده در سدان ایر سود برده و در بخش عقب هم نوار نورانی کاملی دیده می‌شود. گلگیرها و سقف این خودرو شاید خشن‌تر از ایر طراحی شده باشند. همچنین یک سقف شیشه‌ای پانورامیک نیز دیده می‌شود. فعلاً آپشن صندلی‌های این خودرو تائید نشده‌اند اما با توجه به ابعاد شاسی‌بلند گراویتی می‌توان گفت این خودرو به‌صورت پنج نفره در دسترس خواهد بود و شاید گزینه هفت‌نفره نیز ارائه شود.

 

قدبلند الکتریکی لوسید همان‌گونه که گفته شد پلتفرمی مشترک با ایر خواهد داشت و بنابراین می‌تواند دو پیشرانه الکتریکی با حداکثر قدرت ۱۰۸۰ اسب بخار را در خود جای دهد. لوسید ایر در این حالت شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۵ ثانیه‌ای داشته و مسافت ۴۰۰ متر را در ۹.۹ ثانیه طی می‌کند.

 

البته واضح است که شاسی‌بلند لوسید سنگین‌تر از ایر خواهد بود و بنابراین در بحث شتاب و شعاع حرکتی یک رده پایین‌تر قرار خواهد گرفت. لوسید برای مقابله با تسلا مدلپرفورمنس باید شتاب زیر ۲.۶ ثانیه‌ای داشته باشد. انتظار می‌رود تولید این شاسی‌بلند جدید از اوایل سال ۲۰۲۳ شروع شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/6/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط