icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مسابقه جذاب مک لارن اسپیدتیل با جنگنده F35+ ویدئو

مسابقه جذاب مک لارن اسپیدتیل با جنگنده F35+ ویدئو

comments 0 1399/2/10

در فصل جدید برنامه تاپ گیر ،کریس هریس مجری این برنامه بعنوان اولین خبرنگار پشت فرمان مک لارن اسپیدتیل قرار گرفت . البته هریس از فرصت بدست آمده نهایت استفاده را کرده و در برنامه جدید خود مسابقه ای ما بین این سوپر اسپرت افسانه ای و جنگنده برگزار کرد.  برای این مسابقه، هریس با اسپیدتیل در سه باند به شکل مثلث دور زد و در همین حال جت جنگنده نیز همان مسیر را تنها چند متر بالاتر از زمین و با سرعتی بیش از 880 کیلومتر بر ساعت طی کرد.

البته این اولین باری نیست که در تاپ گیر یک خودرو در برابر یک جت جنگنده قرار می‌گیرد زیرا در سال 2007 هم ریچارد هموند بوگاتی ویرون را در برابر یک جنگندهٔ یوروفایتر قرار داد و علیرغم آنکه در ابتدا خوب عمل کرد و جلو افتاد اما درنهایت این یوروفایتر بود که پیروز شد. اسپیدتیل اما خودروی بسیار متفاوتی نسبت به ویرون است زیرا این هایپرکار بریتانیایی از قوای محرکهٔ هیبریدی استفاده می‌کند که از یک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل شده است. این سیستم مجموعاً 1050 اسب بخار قدرت و 1150 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

این یعنی اسپیدتیل از ویرون 1000 اسب بخاری، 50 اسب بخار قدرت بیشتری دارد اما گشتاور آن 100 نیوتن متر کمتر است. بااین‌حال هایپرکار بریتانیایی تنها 1430 کیلوگرم وزن دارد که نزدیک به نیم تن از بوگاتی سبک‌تر است.

به لطف این ویژگی‌ها، اسپیدتیل می‌تواند به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند؛ اما آیا این برای مغلوب کردن F35 کافی است؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال، ویدئوی زیر را تماشا کنید که به‌طور اختصاصی با دوبلهٔ فارسی توسط مجلهٔ پدال منتشر شده است.

برچسب ها:

مک لارن
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1399/2/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط