icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه نسل جدید و قدیم هیوندای النترا

مقایسه نسل جدید و قدیم هیوندای النترا

comments 0 1399/2/17

هیوندای به تازگی از نسل جدید سدان النترا برای سال 2021 رونمایی کرده است. این خودرو که در کره جنوبی با نام آوانته شناخته می شوند تغییرات بنیادینی داشته که این موضوع را می توان در مقایسه نسل جدید و قدیم این خودرو مشاهده نمود.

یکی از کانال‌های یوتیوبی به نام Asian Petrolhead فرصت مقایسه نسل‌های ششم و هفتم الانترا را داشته است. شایان ذکر است دو خودرویی که در ویدئو مشاهده خواهید کرد از نوع اجاره‌ای هستند و آوانته 2021 هنوز در دسترس مشتریان کره‌ای نیست. به همین خاطر است که هر دو خودرو از رنگ بدنه سفید و رینگ‌های 15 اینچی برخوردار هستند.

واضح‌ترین تفاوت بین این دو سدان کامپکت طراحی آن‌هاست. جدیدترین نسل الانترا بسیار گیراتر و دینامیک‌تر از نسل قبلی بوده و دلیل آن نیز زبان طراحی اسپورت هیوندای می‌باشد. این موضوع حتی در مقایسه با نسخه فیس لیفت از الانترا نسل ششم هم دیده می‌شود چراکه همین خودرو نسبت به مدل پیش از فیس لیفت بهبودهای زیادی داشته است.

به نظر می‌رسد هیوندای تلاش‌های زیادی برای تولید الانترا 2021 داشته زیرا هم ظاهر و هم کابین آن نسبت به نسل پیشین یک پله بالاتر قرار می‌گیرد. این مدل رده میانی اما مجهز از پشت آمپرهای 10.25 اینچی و صفحه‌نمایش با همین ابعاد سود برده است و همین امر باعث شده داشبورد نسل قبلی الانترا ساده و نسبتاً قدیمی به نظر برسد.

نسل جدید الانترا از نظر ابعاد و فضاسازی نیز بهتر شده و سرنشینان صندلی عقب از فضای سر، زانو و پای بیشتری برخوردار شده‌اند. کارشناس تست کننده این خودروها مقایسه چندانی بین سواری هر دو خودرو انجام نداده اما گفته که میزان صدا و لرزش ورودی به کابین در مقایسه با نسل پیشین بسیار کمتر است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/2/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط