icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مک لارن 720S زیر دستان نووتیک

مک لارن 720S زیر دستان نووتیک

comments 0 1398/6/11

مک لارن 720 S به خودی خود خودرویی هیجان انگیز و جذاب است اما وقتی که به زیر دستان نووتیک ، تیونر کار مطرح جهان می رود نتیجه کار شگفت انگیز می شود.بهتر است بدانید تمامی این اتفاقات بر روی نسخه 720 S اسپایدر یا همان نسخه بدون سقف این سوپر اسپرت بریتانیایی رخ داده تا لذت و هیجان به حداکثر برسد.

مک‌لارن 720S اسپایدر را می‌توان به‌عنوان یکی از جذا‌ب‌ترین خودروهای سوپراسپرت روباز معرفی کرد. این خودرو قادر به ثبت زمان سرعت‌گیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت در ۲.۹ ثانیه و ۰ تا ۲۰۰ کیلومتربرساعت در ۷.۶ ثانیه است. اکنون، تیونر نویتک برای کسانی که به‌دنبال نسخه‌ای جذاب‌تر از مک‌لارن 720S هستند، ویژگی‌های ظاهری و بسته‌ی قدرتی جدیدی را درنظر گرفته است. نوویتک در بدنه‌ی خودرو از فیبرکربن فورج با ظاهری خاص استفاده کرده است.

این تیونر، قطعات فیبرکربن خالص را جهت مزین کردن بدنه نیز به کار برده است. در قسمت جلو، بادشکن‌، تیغه‌ها و باله‌های کناری به سپر فیبرکربنی اضافه شده‌اند. تیونر برای چراغ‌های جلو و آینه‌های جانبی نیز قاب فیبرکربنی درنظر گرفته است. افزون‌ بر این، رکاب‌ها و پوشش ورودی هوای جانبی از جنس فیبرکربن ساخته شده‌اند. در قسمت عقب، قطعات فیبرکربنی همچون باله، لبه کوتاه اسپویلر و دیفیوزر نصب شده‌اند.

یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه مک‌لارن 720S اسپایدر نوویتک، بهره‌مندی از رینگ‌های برند Vossen با اندازه‌ی ۲۰ و ۲۱ اینچ است. نصب رینگ‌هایی با سایز کوچکتر در قسمت جلو، موجب شده تا ظاهر گُوِه شکل طرح بدنه برجسته‌ شود. ارتفاع خودرو نیز ۳۰ میلی‌متر کاهش یافته است.

در قسمت عقب، سیستم اگزوز مخصوص با خروجی‌های براق یا مشکی مات که امکان سفارش فلاپ‌های متحرک برای آن‌ها نیز وجود دارد، ظاهر خودرو را تکمیل می‌کنند. خریداران می‌توانند خروجی‌های اگزوز فولادی یا خروجی‌های مخصوص ساخته‌شده از جنس اینکونل را سفارش بدهند. تیونر نوویتک جهت افزایش قدرت پیشرانه‌ی ۸ سیلندر تویین توربو مک‌لارن 720S، سه بسته‌ی قدرتی مختلف را درنظر گرفته است.

بسته‌ی قدرتی مرحله‌ی دوم، قدرت پیشرانه‌ را به ۸۰۶ اسب‌بخار و گشتاور را به ۸۷۸ نیوتن‌متر افزایش می‌دهد. این افزایش قدرت، زمان رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت از حالت سکون را به ۲.۷ ثانیه و زمان رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت را به ۷.۶ ثانیه می‌رساند. بیشینه‌ی سرعت خودرو نیز با افزایش ۵ کیلومتربرساعت، به ۳۴۶ کیلومتربرساعت می‌رسد.

در نهایت معجزه دستان نووتیک در ارائه قدرت بیشتر و ظاهر جذاب تر از اسپایدر یک هایپر کار وحشی در عین حال دوست داشتنی بوجود آورده است

برچسب ها:

مک لارننووتیک
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط