icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسخه کشیده نسل جدید بی ام و سری ۵ و i5 معرفی شد

نسخه کشیده نسل جدید بی ام و سری ۵ و i5 معرفی شد

comments 0 1402/5/18

نسخهٔ کشیدهٔ نسل جدید ب‌ام‌و سری ۵ و i5 با حدود ۱۳ سانتی‌متر طول بیشتر معرفی شده و نمایشگر ۳۱.۱ اینچی ۸K عقب سری ۷ را قرض گرفته است.

ب‌ام‌و در ماه می امسال نسل جدید سری ۵ را برای بازارهای آمریکای شمالی و اروپا رونمایی کرد و حالا نوبت به معرفی نسخهٔ چینی این سدان لوکس رسیده است. این خودرو همراه با مدل الکتریکی i5، از ویژگی‌های خاص بازار چین بهره می‌برد و هردو در این کشور توسط جوینت ونچر ب‌ام‌و-برلیانس تولید می‌شوند. نسل جدید سری ۵ با طول ۵,۰۶۰ میلی‌متر، از نسل قبلی کشیده‌تر است اما این برای چینی‌ها کافی نخواهد بود و ب‌ام‌و نسخهٔ کشیدهٔ اختصاصی را برای این کشور تدارک دیده است.

متأسفانه، شرکت آلمانی هیچ اطلاعاتی در مورد ابعاد سری ۵ چینی منتشر نکرده است اما ازآنجایی‌که نسل قبلی سری ۵ برای بازار چین ۱۳۰ میلی‌متر کشیده‌تر از نسخهٔ معمولی بود، انتظار می‌رود نسل جدید حدود ۵,۱۹۰ میلی‌متر طول داشته باشد. با این افزایش، فاصلهٔ محوری خودرو هم بیشتر شده و درنتیجه حالا فضای پای بیشتری برای سرنشینان عقب وجود خواهد داشت.

نسخهٔ چینی سری ۵ اما علاوه بر طول بیشتر، در عقب به یک نمایشگر بزرگ ۳۱.۱ اینچی با وضوح ۸K و اینترنت ۵G هم مجهز است که از سری ۷ قرض گرفته شده است. کنترل تهویهٔ چهار منطقه‌ای و سیستم صوتی B&W هم از دیگر ویژگی‌های این سدان لوکس آلمانی و همتای الکتریکی آن برای بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان هستند.

نسخهٔ چینی سری ۵ در بیرون تفاوت بزرگی با همتای جهانی خود ندارد و از همان چراغ‌های جلوی LED جدید و جلوپنجرهٔ چراغ‌دار بهره می‌برد ولی در این نسخه ب‌ام‌و یک عدد ۵ نورانی را در قسمت خم هافمیستر در ستون C تعبیه کرده است. این ویژگی که مخصوص نسخهٔ چینی است، در i5 هنگام شارژ به رنگ آبی روشن درمی‌آید و در سری ۵ به رنگ سفید است.

ب‌ام‌و به‌زودی فروش نسل جدید سری ۵ و i5 را در چین آغاز خواهد کرد. از زمان شروع تولید این خودرو در چین تاکنون، بیش از دو میلیون دستگاه از آن به خریداران تحویل داده شده و تنها از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ حدود ۵۳۰ هزار دستگاه سری ۵ در چین به فروش رسیده است.

برچسب ها:

بی ام و
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/5/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط