icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل بعدی تویوتا لندکروز در راه است

نسل بعدی تویوتا لندکروز در راه است

comments 0 1398/8/11

لندکروز بعنوان یکی از مطرح ترین شاسی بلند های فول سایز جهان شناخته می شود. اما دوستدارن این خودرو مدتها خبر های امیدوار کننده ای در خصوص توسعه نسل جدید آن را دریافت نکرده اند. سازنده ژاپنی این خودرو نیز شروع برای توسعه نسل جدید را تایید نکرده و همین امر موجب گردیده شبهاتی در خصوص توقف تولید آن یا حذف پیشرانه 8 بدلایل استاندارد زیست محیطی بوجود آمده است.

اما شاید در مصاحبه‌ی جدیدی که یکی از مدیران این شرکت داشته برخی خبرهای خوب درباره لندکروزر را به دست آوریم. معاون فروش و بازاریابی تویوتا در استرالیا اگرچه جزئیات زیادی را ارائه نکرده اما اذعان داشته نسل بعدی این خودرو در حال توسعه می‌باشد.

لندکروزر بازار آمریکا از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.7 لیتری 381 اسب بخاری استفاده کرده اما این پیشرانه در بازار استرالیا موجود نیست و به‌جای آن از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.5 لیتری توئین توربو دیزلی استفاده شده که طبق شایعات پس از این نسل دیگر عرضه نخواهد شد. احتمالاً جایگزین این قلب آهنین پیشرانه‌ای 6 سیلندر بنزینی و دیزلی و یا حتی هیبریدی خواهد بود چراکه تویوتا به دنبال الکتریکی کردن تمامی محصولات خود تا سال 2025 است

مدیر تویوتا البته تائید نکرده چه نوع پیشرانه‌ای در نسل بعدی لندکروزر بکار خواهد رفت:

من فکر می‌کنم باید منتظر مانده و پاسخ این سؤال را بعداً بفهمیم. صرف‌نظر از آنچه عرضه کنیم، فکر می‌کنم مشتریان وفادار ما بسیار خرسند خواهند شد. من می‌توانم بگویم هر زمانی که لندکروزر جدید را عرضه کنیم خودرویی جذاب و توانا را خواهید دید.

یکی از مدیران روابط عمومی شاخه استرالیای تویوتا نیز اظهار داشته است:

صرف‌نظر از نوع پیشرانه، قطعاً این قلب آهنین با لندکروزر همخوانی خواهد داشت.

اما نسل فعلی لندکروزر سری 200 در تعدادی کم به فروش می‌رسد.
مدیر این برند ادامه می‌دهد:

فعلاً ما هیچ بیانیه‌ای برای عرضه نسل جدید نداریم. شاید این خودرو مدت طولانی‌ای است که ارائه می‌شود اما می‌توان گفت روند فروش خود را حفظ کرده است. لندکروزر خودرویی عالی است و بازار بزرگی داشته و قبلاً نیز مشتریان وفادار زیادی را به دور خود جمع کرده است.

برچسب ها:

تویوتالندکروز
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/8/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط