icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وانت بی ام و X7 بصورت رسمی معرفی شد

وانت بی ام و X7 بصورت رسمی معرفی شد

comments 0 1398/4/16

مرسدس بنز چند سالی است که نخستین وانت پیکاپ خود را به بازار معرفی کرده و از این حیث، بی ام و بعنوان رقیب سنتی مرسدس بنز قافیه را باخته است . از رو به نظر می رسد باواریی ها در صدد هستند در آینده به این بخش ورود نمایند. اما به تازگی تصاویر بی ام و X7 وانت شده ای منتشر شده که چه بخواهیم و چه نخواهیم ،باید باور کنیم که ژرمن بزرگترین و البته لوکس شاسی بلند خود را تبدیل به یک وانت کرده اند.

خوب این تصاویر واقعی هستند و از رندر مجازی خبری نیست اما باید خوشحال باشیم که این یک خودروی تک ساخت است و در رویداد  BMW Motorrad Days رونمایی شده و قرار نیست که به تولید انبوه برسد.  این پیکاپ توسط کارآموزان حرفه‌ای ب‌ام‌و با همکاری بخش‌های ساخت خودروهای کانسپت و فناوری مدل‌های کارخانهٔ مونیخ این شرکت ساخته شده است.

طبق اعلام بی ام و ،فرایند تولید و ساخت این پیکاپ 10 ماه طول کشیده است که یعنی این پروژه قبل رونمایی شاسی بلند X7 شروع شده است.  به منظور تبدیل این کراس‌اوور لوکس هفت‌نفره به یک پیکاپ پنج‌نفره در ابتدا طول خودرو 10 سانتیمتر افزایش یافته و سپس یک قسمت بار دست‌ساز که با چوب باکیفیت پوشیده شده برای آن طراحی شده است. طول کل این محفظهٔ بار 1.4 متر است که در صورت باز کردن درب عقب این عدد به 2 متر افزایش پیدا می‌کند.

همچنین استفاده از فیبر کربن تقویت شده با پلیمر در برخی از قسمت های مانند در های عقب و درب بار باعث کاهش وزن 200 کیلوگرمی این وانت پیکاپ شده است. در همین حال، هرچند X7 به یک پیکاپ تبدیل شده اما کابین لوکس آن همچنان حفظ شده و می‌تواند پنج نفر را در نهایت راحتی حمل کند زیرا کارآموزان قصد دارند بعد از نمایش، با این خودرو چرخی زده و حتی از آن برای سفر به کوه‌ها استفاده کنند.

بی او و برای جذابیت بیشتر این وانت پیکاپ از رنگ آبی Tanzanite  بهره برده که چندان برای یک وانت پیکاپ لوکس خوشایند نیست. همچنین از آنجایی که این خودرو در فستیوال موتورسیکلت ب‌ام‌و رونمایی شده در عقب خودرو یک موتور سیکلت F850 GS ساخت بی ام و قرار گرفته که در کمال تعجب در عقب خودرو جا نشده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط