icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ داچیا داستر معرفی شد

پیکاپ داچیا داستر معرفی شد

comments 0 1399/8/3

دقیقاً دو سال پیش، یک شرکت اتاق‌سازی رومانیایی بنام Romturingia از پیکاپ پروتوتایپی که بر اساس نسل دوم داچیا داستر ساخته بود رونمایی کرد. از آن زمان، داچیا همکاری با این شرکت را آغاز کرد تا نسخهٔ تولیدی این پیکاپ را توسعه دهد و حالا داستر پیکاپ رسماً در رومانی معرفی شده است. این خودرو فقط به‌صورت تک کابین عرضه می‌شود تا بتواند فضای بار مناسبی را ارائه کند. طول قسمت بار داستر پیکاپ ۱.۶۵ متر، حجم آن ۱۰۰۰ لیتر و ظرفیت بار آن ۵۰۰ کیلوگرم است. درب قسمت بار خودرو از مواد کامپوزیتی ساخته شده که روی ساختاری فلزی قرار گرفته است. غیرازاین اما طراحی بیرونی داستر کراس‌اوور در قسمت عقب حفظ شده و چراغ ترمز سوم بالای درب پشتی نصب شده است.

داستر پیکاپ در مقایسه با نسخهٔ کراس‌اوور ۱۹ میلی‌متر کوتاه‌تر شده و طول کلی آن به ۴,۳۴۱ میلی‌متر رسیده است. از سوی دیگر اما ارتفاع خودرو از سطح زمین ۱۴ میلی‌متر افزایش یافته و به ۲۲۴ میلی‌متر رسیده است (در صورت خالی بودن). داستر پیکاپ صرفاً با یک پیشرانه عرضه می‌شود و به‌صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است. این موتور یک نمونهٔ ۱.۵ لیتری توربودیزل با ۱۱۵ اسب بخار قدرت است که نیروی آن توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی انتقال پیدا می‌کند. به گفتهٔ داچیا، ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور این موتور که در دور ۲ هزار rpm ارائه می‌شود به همراه مصرف سوخت پایین، آن‌را به پیشرانهٔ ایده‌آلی برای داستر پیکاپ تبدیل کرده است. این پیکاپ در هر صد کیلومتر تنها ۴.۹ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند.

 

داستر پیکاپ صرفاً با یک رنگ بیرونی سفید ارائه می‌شود و همهٔ مدل‌های آن به‌صورت استاندارد به رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی مجهز هستند. تجهیزات استاندارد این خودرو نیز شامل دستیار شروع حرکت در سراشیبی‌ها، دستیار کنترل پایین آمدن از شیب‌ها، ایربگ‌های جلو و جانبی، ESP و ABS می‌شود. قیمت داستر پیکاپ در رومانی از ۲۲,۵۴۶ یورو آغاز می‌شود که حدود ۴ هزار یورو از داستر کراس‌اوور چهارچرخ محرک با پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری دیزلی گران‌تر است. داچیا اعلام نکرده است که این پیکاپ در خارج از رومانی هم عرضه خواهد شد یا نه.

برچسب ها:

داچیا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/8/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط