icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کانسپت آئودی RS6GTO معرفی شد

کانسپت آئودی RS6GTO معرفی شد

comments 0 1399/8/23

معمولاً با شنیدن نام و پسوند Gran Turismo Omologata به یاد فراری ۲۵۰ GTO می‌افتیم اما در طی این سال‌ها خودروسازان دیگری نیز این نام را استفاده کرده است. پونتیاک GTO مثال بارز این موضوع بوده و خب نمونه‌های دیگری همچون میتسوبیشی GTO و HSV GTO نیز وجود داشته‌اند. اگر شما طرفدار آئودی هستید این سه حرف شما را به یاد خاطرات ۹۰ کواترو ایمسا GTO خواهند انداخت.

پس از معرفی E-Tron ویژن گرن توریسمو ۲۰۱۸ که از همان خودروی مسابقه‌ای الهام گرفته بود، کانسپت مدرن جدیدی برای ادای احترام به آن اسطوره تولید شده است. این بار اما مارک لیچ مدیر طراحی آئودی هدایت پروژه را بر عهده داشته است. این پروژه بخشی از گرامیداشت ۴۰ سالگی کواترو بوده و بخش دیگر برنامه نیز تولید TT RS سفارشی است که قبلاً خبر آن را منتشر کرده بودیم.

از پوشش خاص بدنه گرفته تا پوشش رینگ‌ها، RS6 GTO کانسپت کاملاً به مدل اصلی و مسابقه‌ای وفادار بوده و خروجی اگزوز کناری آن درست مشابه مدل ۷۰۰ اسب بخاری سال ۱۹۸۹ است. حتی کابین نیز اصلاح شده و دارای رول کیج کاملی است که جایگزین صندلی عقب شده است. همچنین صندلی‌های جلو نیز دارای پوسته فیبر کربنی و کمربندهای مسابقه‌ای هستند.

فعلاً مشخص نیست که آیا این خودرو در دنیای واقعی نیز وجود دارد یا خیر چون به نظر می‌رسد تصاویر منتشر شده رندرهای دیجیتالی باشند. امیدواریم آئودی حداقل یک نمونه از RS6 GTO را برای نمایش عمومی تولید کند. نسخه استاندارد RS6 هم به نوبه خود یک سوپر استیشن هیجان‌انگیز با توانایی‌های عالی است.

۹۰ کواترو ایمسا GTO خودرویی با عمر کوتاه بود که فقط در فصل ۱۹۸۹ مسابقات حضور یافت و پیشرانه ۵ سیلندر ۲.۲ لیتری توربوی آن گشتاور قابل‌توجه ۷۲۰ نیوتون متری داشت. پیشرانه یاد شده و گیربکس ۶ سرعته دستی باعث ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۱ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت حدود ۳۱۰ کیلومتر در ساعتی می‌شدند.

خودروی یاد شده در زمانی که مسابقات ایمسا ۱۹۸۹ شروع شد هنوز در حال توسعه بود و بنابراین آئودی مسابقات اول دیتونا و سبرینگ را از دست داد. این خودرو از ۱۳ مسابقه در ۷ مسابقه به پیروزی دست یافت اما خب نتوانست قهرمانی کل فصل را به خود اختصاص دهد.

برچسب ها:

آئودیکانسپت
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/8/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط