icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین عبور بوگاتی شیرون از سرعت 490 کیلومتر بر ساعت+فیلم

عبور بوگاتی شیرون از سرعت 490 کیلومتر بر ساعت+فیلم

comments 0 1398/6/12

یکی از مهمترین رقابت میان سوپر اسپر سازان جهان لقب سریعترین خودروی جاده ای است .لذا بیشتر برند های مطرح جهان در پی کسب این عنوان تاثیر گذار هستند. در این بوگاتی به ثبت رکورد های بیشمار بعنوان سریعترین خودروی جاده ای جهان شناخته می شد اما با حضور رقبای جدید نظیر کوییک زگ جسکو و غیره حاشیه امنیت شیرون در خطر است. البته بوگاتی عنوان کرده بود هیچگاه قصد ندارد بر روی این موضوع متمرکز باشد  اما وب سایت تاپ گیر بطور اختصاصی رکورد جدیدی از بوگاتی شیرون را به ثبت برسانده است.

با این رکورد شکنی ،شیرون نخستین خودروی جاده ای جهان است که تواسنته ار مرز 304 مایل بر ساعت گذر کند. . دستگاه سرعت‌سنج Vmax خودروی شیرون به رانندگی اندی والاس عدد 490.48 کیلومتر بر ساعت را ثبت نمود و البته این سرعت مورد تأیید TÜV آلمان نیز قرار گرفت.

بوگاتی شیرون با این رکورد همچنان نشان داده که ابرقدرت خودروهای سریع جهان است. کافی است رکورد آن را با رکوردهای سرعت 412.28 کیلومتر بر ساعتی SSC در سال 2007، هنسی با سرعت 435.31 کیلومتر بر ساعت در سال 2013 کونیگ زگ با سرعت 457.93 کیلومتر بر ساعتی (447.18 سرعت متوسط در مسیر رفت و برگشت) در سال 2017 مقایسه نماییم.

البته این رکورد به سادگی بدست نیامده است چرا که مهندسین بوگاتی به همراه میشلین حدود 6 ماه برای توسعه این خودرو رکورد شکن زمان صرف کرده اند. که البته باعث گردیده حدود 25 سانتی‌متر کشیده‌تر شده و ارتفاع سواری آن نیز با افزایش سرعت، کاهش می‌یابد. دنباله بلند خودرو با کاهش سطح مقطع باعث کاهش ضریب درگ می‌شود و خروجی‌های اگزوز کشیده هم باعث می‌شوند تا گازهای خروجی تا حد ممکن دورتر تخلیه شده و توربولانس کمتری ایجاد کنند. هرچند این تغییرات ممکن است از نظر زیبایی‌شناسی به شیرون صدمه وارد کرده باشد.

برای کاهش درگ، بال عقب و ترمز هوایی نیز برداشته شده و با یک واحد ثابت داخل دم تعویض شده‌اند. با این حال ایجاد تناسب در تغییرات انجام شده با ویژگی‌های بهبود یافته در تایرها و آئرودینامیک، درمجموع ترکیبی مناسب و بدون اشکال را به نمایش می‌گذارند.

درون کابین نیز تغییراتی رخ داده است بعنوان مثال صندلی کناری حذف شده و از قفسه ایمنی برای حفاظت از جان راننده استفاده شده است.  علاوه بر افزودن سیستم‌های رایانه‌ای و اندازه‌گیری، برای صرفه‌جویی در وزن هم تغییراتی صورت گرفته است. شاید این تغییرات منجر به تولید نسخه سوپراسپرت شیرون شوند هرچند که این موضوع تأیید نشده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/6/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط