icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تاخیر در تحویل تویوتا به دلیل رعایت نکردن استاندارد ایران!

تاخیر در تحویل تویوتا به دلیل رعایت نکردن استاندارد ایران!

مدیرعامل ایرتویا نماینده رسمی تویوتا در ایران می گوید خودروهای این شرکت بیش از ۲ ماه است که در گمرک مانده و به علت برخی قوانین جدید استاندارد هنوز مجوز ترخیص نگرفته است.

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: مدیرعامل ایرتویا نماینده رسمی تویوتا در ایران می گوید خودروهای این شرکت بیش از ۲ ماه است که در گمرک مانده و به علت برخی قوانین جدید استاندارد هنوز مجوز ترخیص نگرفته است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو " عبدالرضا فهیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: استانداردهایی که از سوی سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده تقریبا کپی شده از استانداردهای اروپا است حال آنکه “ژاپن”، خود یکی از پیشرفته ترین استانداردهای ایمنی خودرو جهان را دارد و از این لحاظ جای تعجب دارد که برند تویوتا به عنوان یکی از معتبرترین خودروسازهای جهان نمی تواند استانداردهای ایران را «پاس» کند!

وی در پاسخ به اینکه به چه علت خودروها از گمرک ترخیص نشده است، اظهار کرد: مساله بر سر چراغ مه شکن عقب خودروهاست گرچه در چراغ های جدید خودروهای تویوتا که هم اینک در گمرک معطل مانده از جدید ترین تکنولوژی نوردهی بهره برداری شده است. در واقع این نوع چراغ ها نورهایی ساطع می کنند که به نوعی خود همان کارکرد مه شکن را دارد و در حالت های خاص به همان میزان مه شکن، نور تولید می کند.

دکتر فهیمی ادامه داد: قوانین جدید استاندارد ایران تا حدی کار را پیچیده کرده است که نتیجه آن بدقولی ایرتویا به مشتریان خود است. متاسفانه ۲ ماه است که ما نتوانسته ایم خودروهای ثبت نامی را تحویل مشتریان بدهیم. این جدای از هزینه هایی بالایی است که بابت تاخیر در تحویل خودروها و انبار خودروها در گمرک مانده است.

مدیرعامل ایرتویا در پایان اظهار امیدواری کرد این مشکل ظرف مدت یک تا دو هفته آینده برطرف شود.

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرام

برچسب ها:

ایرتویا
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب