icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تصاویر جاسوسی خودری دنای جدید منتشر شد.

تصاویر جاسوسی خودری دنای جدید منتشر شد.

تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که ظاهرا منتسب به خودروی دنای جدید می باشد که ایران خودرو مدتها وعده آن را داده است.

یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو:تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که ظاهرا منتسب به خودروی دنای جدید می باشد که ایران خودرو مدتها وعده آن را داده است.

 

تصاویر جاسوسی دنای جدید

به گزارش پاریگاه خبری "پردیس خودرو" انتشار تصاویر جاسوسی قبل از رونمایی از خودروهای جدید امری طبیعی شده و سالهاست عکاسان جاسوس به این امر مشغول هستند.اما نکته جالب این است که این امر در خصوص خودروهای داخلی امری غیر طبیعی بوده و تا کنون شاهد عکس های مخفیانه از خودروهای داخلی نبوده ایم .شاید دلیل این مهم این باشد که خودرو سازهای داخلی وفتی در حال تدارک برای ارائه خودرو جدید می باشد از چندین سال قبل عکسهای خودرو را منتشر کرده و و بعد از گذشت مدتها خودرو فوق را رونمایی می کنند.

 

تصاویر جاسوسی دنای جدید

در تصاویر منتشر شده مشخص می باشد که دنا جدید تغییرات خاصی در بدنه را تجربه نکرده است و از معدود تغییرات می توان به تغییر خطوط کنار و روی درب های خودرو و حذف لچکی شیشه خودرو اشاره کرد.ظاهرا ایران خودرو از این نکته رنج می برد که مشتریان خودرو دنا را مدل فیس لفیت سمند می دانند و این دو خودرو را از همان جدا نمی دانند. بنابراین نهایت سعی خود را در تغییر قسمت‌هایی از بدنه که یادآور خودروی سمند است به انجام رسانده. ضمن اینکه همان‌طور که در تصاویر مشخص است فضایی برای نصب سانروف در سقف وجود دارد. اما پاشنه آشیل طراحی دنا سپر عقب این خودرو است که تناسبی با پیکرهٔ کلی خودرو ندارد و انتظار می‌رود که در این مدل اصلاح شود و خوشبختانه در تصویر مربوط به خبر تأسیس شرکت طراحی خودرو با مشارکت ایتالیا گوشه‌ای از نمای عقب دنا با طراحی متفاوت سپر عقب به چشم می‌خورد.

 

تصاویر جاسوسی دنای جدید

همان‌طور که اشاره شد ایران‌خودرو قبلاً در مورد عرضهٔ مدلی از دنا مجهز به موتور توربوشارژ، جعبه‌دنده اتوماتیک و امکانات بیشتر صحبت کرده بود که با توجه به روال رایج نام‌گذاری‌های این شرکت احتمالاً نام دنا ELX را یدک می‌کشد.

 

تصاویر جاسوسی دنای جدید

 

موتور ملی EF7 مجهز به توربو شارژر پروژه ایست مشترک بین شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌خودرو ایپکو و F.E.V آلمان که چند سالی در حد نمونه‌های اولیه و تحقیقاتی باقی مانده و احتمالاً به دلیل تحریم‌ها متوقف شده بود. این موتور با ۱۶۴۵ سی‌سی حجم ۱۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۱۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه قرار است تا پاییز امسال بر روی خودروی سورن به بازار عرضه شود.

 

تصاویر جاسوسی دنای جدید

 


در کنار موتور ملی این خودرو برای اولین بار از جعبه‌دنده ملی نیز سود خواهد برد که به گفته ایران‌خودرو از نوع خودکار AMT و ۶ سرعته است.

در مجموع و با توجه به ویژگی‌های فنی جدید، تولید این خودرو را می‌توان گامی روبه‌جلو برای صنعت خودروسازی کشور تلقی کرد و در صورت عرضه اگر درگیر مشکلات کیفیتی و قیمت‌گذاری نامناسب نشود با توجه به سود بردن از امکانات و قوای فنی مناسب، به‌راحتی می‌تواند به رقابت با خودروهای هم‌رده در بازار ایران بپردازد.
هرچند ایران‌خودرو هنوز هیچ اظهارنظری در مورد زمان عرضه این خودرو نکرده است اما با توجه به فراهم آمدن بستر تولید به نظر می‌رسد که تا پایان سال ۹۴ این خودرو وارد خط تولید خواهد شد.

تصاویر جاسوسی دنای جدید

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب