icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو وانت آریسان 2 در راه است

وانت آریسان 2 در راه است

چندی پیش در مراسم تولید انبوه موتور یورو۵ ایران خودرو، پیکاپی به نام «آریسان ۲» دیده شد که در حال تردد در فضای داخلی ایران خودرو بود.

دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ 1 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-وانت آریسان که سال ۹۵ جایگزین وانت باردو (پیکان) در گروه صنعتی ایران خودرو شد، گویا در این روزها و در پروژه ارتقای محصولات ایران خودرو قرار گرفته است.پروژه ای که در روزهای گذشته یکی از محصولات آن به نام رانا پلاس رسانه ای شد یا سمند پلاس که پیش از این تصاویری از آن در فضای رسانه ای منتشر شده بود.

نسخه جدید وانت آریسان اما قرار نیست با پسوند پلاس معرفی شود، چرا که بر اساس مشاهدات خبرنگار پرشین خودرو، ۲ خط عمودی کرومی در کنار نام آریسان در پشت خودرو قرار گرفته است که نشان می دهد به احتمال بسیار زیاد این خودرو با نشان آریسان۲ راهی بازار خواهد شد.

«آریسان۲» که براساس شنیده‌ها قرار است خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به بازار عرضه شود، نسخه‌ای جدیدتر از آریسان خواهد بود که گفته می‌شود تنها در یک مورد متمایز است و آن هم نوع موتور تعبیه شده در این خودرو خواهد بود.

آریسان که برای نخستین بار در سال ۹۵ به بازار خودروهای تجاری ایران آمد، گرچه پیکاپی بود با ظاهر پژو اما در قلب خود موتور پیکان را جای داده بود.

این خودرو در مواجهه با به‌روزرسانی‌های مختلف بعد از آن با موتور RD، روآ (ROA) و روآ سال از سوی ایران خودرو عرضه شد.

خبرهای شنیده شده حاکی از آن است که «آریسان ۲» قرار است با موتور پژو به تولید انبوه برسد.

با کنار هم گذاشتن تمام مشخصات فنی دو موتور پژو۴۰۵ و روآ، می‌توان دریافت که استفاده از موتور پژو ۴۰۵ برای وانت آریسان، منطقی‌تر از روآ سال خواهد بود و عملکرد بهتری (ارتقای ۱۱ اسب بخاری توان آریسان جدید) را برای این خودرو به همراه خواهد داشت.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

une3 1398/12/12
13:27:15

وانت دیفرانسیل جلو بدرد نمیخوره سربالایی اگه بار روش باشه با بدبختی میره

آخرین مطالب