icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو حرکت خصوصی‌ها در جاده رشد تولید

حرکت خصوصی‌ها در جاده رشد تولید

بررسی آمارهای ارائه شده توسط وزارت صمت نشان می‌دهد تا پایان دی‌ماه تولید محصولات سواری در شرکت‌های خودروساز خصوصی رشدی بیش از ۴۴ درصدی را تجربه کرده است.

شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-آمارهای منتشر شده نشان دهنده این است که خودروسازان خصوصی تا پایان اولین ماه از فصل زمستان توانسته‌اند تولید 36 هزار و 394 دستگاه از محصولات حاضر در سبد محصولاتی خود را نهایی کنند. این در حالی است که در همین بازه زمانی در سال 98 این شرکت‌ها تولید 25 هزار و 249 دستگاه از انواع محصولات خود را عملیاتی کرده بودند.

در حال حاضر 14 شرکت خصوصی در بخش تولید خودروی سواری در سطح کشور وجود دارند که از این تعداد 12 شرکت طی 10 ماهی که از سال‌جاری گذشت توانسته‌اند خطوط تولید خود را فعال نگه دارند و دو خودروساز خصوصی نیز در بازه زمانی یاد شده هیچ محصولی را در خطوط تولید خود تکمیل نکرده‌اند.رشد تولید بیش از 44 درصدی در شرکت‌های خودروساز خصوصی را می‌توان به ورود برخی محصولات جدید به سبد محصولاتی آنها و همچنین پیدا کردن راه‌های برای دور زدن تحریم‌ها نسبت داد. با توجه به اینکه خودروسازان خصوصی مونتاژکار هستند و داخلی‌سازی قطعات مورد نیاز آنها در خطوط تولید زیر 20 درصد است بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو در داد و ستد خودروسازان خصوصی با شرکای بین‌المللی خود بیشترین اثر را در کاهش تولید این شرکت‌ها داشت، اما به‌تدریج مدیران ارشد خودروسازان خصوصی توانستند با رایزنی‌های خود علاوه بر اینکه تولید محصولات سابق را ادامه دهند برخی از محصولات جدید را نیز به سبد محصولاتی خود اضافه کنند.

دو محصول بهمن موتور با نام‌های دیگنیتی و فیدلیتی، لوکسژن محصول صنعت خودروی آذربایجان (آذویکو)، لیفان X7 محصول خودروسازان بم و جک T8 محصول کرمان موتور را می‌توان از محصولات جدیدی دانست که در سال‌جاری به سبد محصولات شرکت‌های خودروساز خصوصی اضافه شده‌اند.از میان 36 هزار و 394 دستگاه خودرویی که توسط خودروسازان خصوصی در 10 ماهی که از سال‌جاری گذشت، تولید شد، مدیران خودرو با تولید 25 هزار و 447 دستگاه از انواع محصولات خود بیشتر سهم را در رشد تولید بر عهده داشت. مدیران خودرویی‌ها که تولید محصولات برند چینی چری را در دستور کار دارند توانسته‌اند نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید خود را بیش از 177 درصد رشد دهند. بعد از مدیران‌خودرو، کرمان موتوری‌ها که روی تولید محصولات برند چینی جک تمرکز کرده توانسته با تولید 7 هزار و 912 دستگاه خودرو جایگاه دوم بیشترین تولید را در بازه زمانی یاد شده تصاحب کند. اما باید به این نکته توجه کرد که وضعیت تولید کرمان موتوری‌ها در 10 ماه سال‌جاری نسبت به 10 ماه سال 98 با افت تولید 33 درصدی همراه بوده است.

بعد از کرمان موتور، بهمن موتور با تولید هزار و 447 دستگاه از محصولات خود در رتبه بعدی در جدول بیشتری تولید در بازه زمانی یاد شده قرار دارد. این خودروساز بخش خصوصی نیز همانند کرمان موتور افت تولید 18 درصدی را در بازه زمانی یاد شده در کارنامه خود ثبت کرده است. بهمن موتوری‌ها تولید محصولات مزدای ژاپن، بسترن چین و چندی پیش نیز تولید برند چینی هاوال را در دستورکار داشتند. جایگاه چهارم جدول بیشترین تولید خصوصی‌ها تا پایان اولین ماه از فصل زمستان در دستان سیف خودرو قرار دارد. این خودروساز بخش خصوصی مونتاژ دو برند SWM و BISU که هر دو از خودروسازان چینی هستند را انجام می‌دهند. سیف خودرویی‌ها توانسته‌اند تا پایان دی‌ماه 99، تعداد هزار و 238 دستگاه از محصولات حاضر در سبد محصولاتی خود را نهایی کنند که نشان دهنده رشد بیش از 440 درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته است. عظیم خودرو نیز با تولید 123 دستگاه خودرو در 10 ماهی که از امسال گذشت توانسته جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

رشد تولید این خودروساز در بازه زمانی یاده شده بیش از 160 درصد بوده است. ریگان خودرو دیگر خودروساز بخش خصوصی که در استان کرمان فعال است و تولید محصولات برند چینی کوپا را انجام می‌دهد، توانسته تا پایان دی‌ماه سال‌جاری 75 دستگاه خودرو تولید کند. تولید این تعداد خودرو در مقایسه با 398 دستگاه خودرویی که تا پایان دی‌ماه 98 تولید کرده است خبر از افت تولید بیش از 80 درصدی این خودروساز خصوصی می‌دهد. سروش دیزل مبنا با تولید 62 دستگاه خودرو در رده هفتم قرار دارد. جایگاه هشتم نیز در اختیار صنعت خودروی آذربایجان (آذویکو) است. این خودروساز بخش خصوصی که پیش تر تولید محصولات برند چینی MG را مدنظر داشت اخیرا تولید محصولات برند تایوانی لوکسژن را در دستور کار دارد.خودروسازی راین، خودروسازان بم، سازهای خودرو دیار و کارمانیا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب