icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو وزیر صنعت ۲ خودرو جدید را به بازار معرفی کرد

وزیر صنعت ۲ خودرو جدید را به بازار معرفی کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲ خودروی جدید به نامهای تارا و شاهین متعلق به ۲ خودروساز بزرگ ایران یعنی شرکتهای سایپا و ایران خودرو، در آینده نزدیک رونمایی می‌شود.

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-علیرضا رزم حسینی شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست خود با فعالان و تشکلهای اقتصادی خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: صنعت خودروی ایران دچار آفتهای انحصار، عدم رقابت و هزینه‌های سربار است.

وی اضافه کرد: سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت رقابتی کردن صنایع خودروسازی ایران و تعمیق ساخت داخل است و خیلی از قطعات وارداتی، داخلی سازی شده است و قطعه سازان هم اکنون برای تامین قطعات مورد نیاز صنایع خودروسازی، روزانه در 2 یا سه شیفت و در هر شیفت نیز 12 ساعت مشغول فعالیت هستند و صنعت خودروسازی ایران رشد خیلی خوبی دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت خودرو در بازار خبر داد و گفت: در صورتی که سیاستهای مدبرانه مالی و اقتصادی اتخاذ و اجرایی شود، قیمت خودرو تا حد به تعادل رسیدن بازار کاهش خواهد یافت و دلالان در بازار خودرو حذف می‌شوند.

رزم حسینی افزود: با افزایش عرضه خودرو در بازار، قیمتها کاهش می‌یابد و در آینده نزدیک 2 خودروی جدید تارا و شاهین تولید و به عرضه بیشتر خودرو در بازار کمک می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت وضعیت بازار شکر را بسیار مطلوب دانست و افزود: شکر بخش خانوار در قالب بسته‌بندی با نرخ پایینتری یعنی 68 هزار ریال عرضه می‌شود اما از آنجا که برخی از صاحبان صنایع، صادرکننده هستند و با استفاده از شکر داخلی، صادرات محصولات خود را انجام می‌دهند شکر را با قیمت بیشتری دریافت می‌کنند اما می‌توانند شکر مورد نیاز خود را با ارز نیمایی وارد کشور کنند و حتی در بازار به فروش برسانند.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب