icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو ۵۰ هزار دستگاه «تارا» به بازار می‌آید

۵۰ هزار دستگاه «تارا» به بازار می‌آید

قائم مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تارا را ثمره خلاقیت مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و همدلی سازندگان داخلی دانست و از تولید انبوه آن، در اواخر امسال خبر داد.

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-حمید مرادی افزود: خودروی تارا بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو و با همکاری بیش از 132 سازنده توانمند داخلی طراحی و تولید شده است.
وی استحکام بالا و وزن کم را از ویژگی های اصلی ورق های به کار رفته در بدنه تارا دانست و گفت: پیش از این در تولید محصولات ایران خودرو از نسل قدیم ورق‌های سرد استفاده می شد و در مسیر توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق‌ها با استحکام بالا نظیر ورق‌های دوفازی بهره می‌برد.
مرادی تصریح کرد: پروژه مشترکی میان ایران خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخل این ورق درحال اجرا است  که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر درحال پیگیری است.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به این که برای خودروی تارا برنامه 10 ساله توسعه بازار تعریف شده که ظرفیت تولید آن را به سالانه 120 هزار دستگاه خواهد رساند، خاطرنشان کرد: قرار است در سال 1400، 50 هزار دستگاه از این محصول تولید و روانه بازار شود.
مرادی افزود: خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موتور +TU5 و گیربکس پنج دنده تولید می شود. در برنامه آینده تولید این محصول با گیربکس شش سرعته و موتور EF7 پلاس قرار دارد.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده آغاز می شود، اظهار کرد: بیش از 92 درصد از سازندگان این محصول از شرکت های قطعه ساز داخلی است.
وی با اشاره به این‌که پلتفرم تارا، پلتفرمی کاملا جدید است، تاکید کرد: تمامی اجزای پلتفرمی، شبکه برق و الکترونیک، موتور و گیربکس این خودرو به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی شده است.
مرادی خاطرنشان کرد: خودروی تارا از نظر ایمنی، عملکردی، کیفیت و امکانات رفاهی در میان خودروهای مشابه در بازار خودرو سرآمد خواهد بود.
مرادی افزود: بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، سه محصول جدید در حال طراحی است.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب