icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو خودروسازها نباید هزینه های خود را از جیب مردم تامین کنند.

خودروسازها نباید هزینه های خود را از جیب مردم تامین کنند.

پردیس خودرو: جبران بالا بودن هزینه های خودروسازها را نباید مردم پرداخت کنند.این جمله را رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اعلام کرد.

یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: جبران بالا بودن هزینه های خودروسازها را نباید مردم پرداخت کنند.این جمله را رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اعلام کرد.

 

 

به گزارش" پردیس خودرو" به نقل از ایسنا آقای محمد جعفری گفت: متاسفانه به دلایل مختلف هزینه‌های تولید خودرو در ایران بالا است.

وی با بیان این‌که سوء مدیریت، پایین‌بودن بهره‌وری و نیروی مازاد کاری، از جمله دلایل بالا‌بودن هزینه‌های تولید خودرو در کشور است، خاطر نشان کرد: متاسفانه خودروسازان به جای برنامه‌ریزی برای کاهش این هزینه‌ها، تنها به دنبال دریافت آن از مشتریان محصولاتشان هستند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: بنابراین شورای رقابت باید هزینه‌های معقول و منطقی تولید خودرو را بررسی کرده و تنها اجازه دریافت بخشی از آن را به خودروسازان بدهد که مربوط به هزینه‌های واقعی و نه هزینه‌های ناشی از سوء‌مدیریت و پایین‌بودن بهره‌وری است.

وی افزود: مصرف‌کنندگان ایرانی نقشی در مدیریت خودروسازان داخلی ندارند که بخواهند هزینه‌های ایجاد شده ناشی از سوء مدیریت و پایین‌بودن بهره‌وری را نیز به خودروسازان پرداخت کنند.

جعفری با بیان این‌که مطمئنا ورود خودروسازان خارجی به صنعت خودروی ایران گامی در جهت رقابتی‌شدن این صنعت خواهد بود، خاطر نشان کرد: خودروسازان بهتر است تلاش خود را مصروف کاهش هزینه و قیمت تمام شده تولید محصولاتشان کنند تا بتوانند با خودروهای خارجی در ایران رقابت کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خاطر نشان کرد: در این شرایط شورای رقابت نقش مهمی برعهده دارد تا با تفکیک هزینه‌های ضروری از هزینه‌های غیرضروری صنعت خودرو، خودروسازان را به سوی کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و در نتیجه رشد قدرت رقابت‌پذیری، سوق دهد.

برچسب ها:

تولید خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب