icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو عذر خواهی تویوتا از آمریکا بخاطر فروش تنهای یکدستگاه خودرو به سفارت ایران در هند:حقارت یا سیاست

عذر خواهی تویوتا از آمریکا بخاطر فروش تنهای یکدستگاه خودرو به سفارت ایران در هند:حقارت یا سیاست

کمپانی تویوتا از ناظر اوراق بهادر آمریکا بواسطه فروش یکدستگاه خودرو به سفارت ایران در هند ،عذر خواهی کرد.

چهارشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۶ 1 comments

متن کامل خبر :

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو"در 31 مارس 2017 کمپانی تویوتا توسط یکی از شرکت زیر مجموعه خود در هند با نام Kirloskar Motor Private یکدستگاه خودروی تویوتا را به سفارت ایران فروخت.اما بنا به گزارش نشریه تلگراف هند ، تویوتا به منظور جلوگیری جریمه یا تحریم های احتمالی آمریکا عیله این شرکت ،از عضو ناظر اوراق بهادر آمریکا عذر خواهی کرد.

آمریکا در سال 1934 قانونی را تصویب کرد که طبق آن حق تحریم شرکت های که فعالیت هایشان با منافع ملی آمریکا مغایرت دارد را برای خود محفوظ می دارد.از همین رو و طبق تحریم های یک جانبه و ظالمانه آمریکا عیله کشورمان در 6 فوریه سال 2013 ،صنت خودروسازی ایران که عملا با برنامه هسته ای ارتباط نداشت شامل این تحریم ها قرار گرفت.اما این تحریم در برنامه برجام در سال 2015 برچیده شد و عملا شرکت های خارجی می توانند با ایران وارد معاملات گوناگون شوند اما تویوتا با بروی کار آمدن دونالد ترامپ ترجیح داده است همچنان از صنعت و بازار ایران دوری کند.

جالب آن است که تویوتا 89 درصد از این کمپانی هندی را در اختیار دارد و فروش تنها یکدستگاه مشخصا برای شرکت مادر تهدیدی محسوب نمی گردد اما مدیران این شرکت عذر خواهی را بر جریمه های احتمالی ترجیح داده اند.

تویوتا در اظهاریه تقدیمی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرده که فروش این خودروی تویوتا به سفارت ایران توسط شرکت هندی وابسته به تویوتا «حدود 2 میلیون ین، معادل تقریباً یک میلیون و 140 هزار روپیه درآمد ناخالص عاید این شرکت کرده و میزان سود خالص تویوتا از این معامله ناچیز بوده است. تویوتا معتقد است این معامله شرکت تویوتا و شرکت‌های تابعه آن را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار نمی‌دهد».

در این اظهاریه تأکید شده که تویوتا کرلوسکار قصد دارد فروش خودرو به سفارت ایران را متوقف کند.

مشخص نیست که آیا شرکت ژاپنی مادر این دستور را به شرکت تویوتا کرلوسکار داده یا نه. این شرکت هندی دو کارخانه تولید خودروهای تویوتا با ظرفیت تولید بیش از 4 هزار دستگاه خودرو در سال دارد.

 

جالب است بدانید که آمریکایی ها هیچ گاه بخاطر کشتن هزاران مردم بیگناه ژاپنی در دو شهر هیروشیما و ناکازاکی توسط بمب اتمی از ژاپنی ها عذر خواهی نکردند.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

mohamad 1396/8/3
14:7:30

یه شرکت چه قدر میتونه .....مال و ترسو باشه.باز دم هیوندا گرم با این که اکثر بازار فروشش تو اروپاست با ایران خودرو و کرمان موتور روز به روز قرارداد های متعدد ایجاد میکنه...ایشالا که شرکتی های کره ای تا چند سال آینده به قدری پیشرفت کنن که این ژاپنیای ترسو و متملق رو کنار بزنن

آخرین مطالب