icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو کاهش قیمت خودرو ادامه دارد.افت 100هزار تا 10 میلیونی

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد.افت 100هزار تا 10 میلیونی

پردیس خودرو: رکود حاکم بر بازار همچنان می تازد و باعث افت قیمت خودروها در بازار شده است.

چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: رکود حاکم بر بازار همچنان می تازد و باعث افت قیمت خودروها در بازار شده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو " این روزها که رکود حاکم بر بازار خودرو نفس خودروسازها را به شمارش اندخته بود گلی بود که چمن کمپین نخریدن خودرو هم به آن آراسته شد.

نبود تقاضا برای خرید خودرو و دپو شدن خودروهای تولید داخل در پارکینگ خودروسازان باعث کاهش قیمت‌ها در بازار شده است. به این ترتیب قیمت خودرو در بازار فاصله بیشتری نسبت به قیمت کارخانه پیدا کرده و اکثر خودروها در بازار زیر قیمت کارخانه عرضه می‌شوند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر بحث‌هایی در مورد تصمیم خودروسازان برای افزایش قیمت محصولاتشان مطرح شده، اما با توجه به رکود بازار بعید است که چنین اتفاقی صورت گیرد. علاوه بر این، در حال حاضر شورای رقابت به‌ عنوان مرجع تعیین قیمت خودرو منتظر معرفی اعضا و رئیس جدید است و به‌ دلیل پایان یافتن مأموریت اکثر اعضای این شورا، جلسات آن برگزار نمی‌شود.

* افت قیمت ۳۰۰ هزار تومانی تندر۹۰ اتوماتیک

بررسی قیمت خودروها در بازار نشان می‌دهد که قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار مدل V8 با ۱۰۰ هزار تومان کاهش، در بازار به ۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده و پژو ۴۰۵ اس ال ایکس نیز با همین میزان کاهش قیمت، در بازار به مبلغ ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. نوع دوگانه‌سوز این خودرو نیز کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و در بازار با قیمت ۳۱ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو پارس سال نیز با افت قیمت ۱۰۰ هزار تومانی در بازار به قیمت ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در مورد تندر ۹۰ گیربکس اتوماتیک تولید ایران خودرو نیز باید به افت ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار اشاره کرد.

سمند ال ایکس بنزینی هم با کاهش قیمت ۱۰۰ هزار تومانی، این روزها در بازار به قیمت ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

طی روزهای اخیر قیمت ویتارا نیز با افت ۵ میلیون تومانی در بازار به ۱۳۰ میلیون تومان رسیده است.

* کاهش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قیمت پارس تندر

در بررسی بازار محصولات سایپا نیز باید به قیمت جدید پارس تندر اشاره کنیم که با کاهش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در بازار به ۳۹.۵ میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، قیمت تیبا تغییری نداشته و همچنان با قیمت ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

سایپا ۱۳۱ مدل SE و سایپا ۱۳۲ مدل SE نیز بدون تغییر قیمت به ترتیب ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سایپا ۱۳۲ مدل SE نیز تغییری نداشته و این خودرو همچنان با قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به مشتریان ارائه می‌شود.

* افت یک تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت خارجی‌ها

در بررسی بازار خودروهای خارجی نیز باید به افت یک میلیون تومانی قیمت کمری ۲۰۱۵ و عرضه آن به قیمت ۱۸۱ میلیون تومان اشاره کنیم. قیمت لندکروز ۲۰۱۳ نیز در بازار با کاهش ۱۰ میلیون تومانی به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت یاریس هاچ‌بک نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.

در مورد جک J5 دنده اتوماتیک هم باید به افت قیمت یک میلیون تومانی این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر به قیمت ۵۹.۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود. قیمت جک S5 نیز با افت ۱.۵ میلیون تومانی به ۸۱ میلیون تومان رسیده است.

درمورد لیفان X60 هم باید به کاهش یک میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۵۹ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

اپتیما ۲۰۱۵ و اسپورتیج ۲۰۱۵ نیز افت قیمت ۲ میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده‌اند و این روزها به ترتیب به قیمت ۱۵۱ و ۱۵۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شوند.

قیمت لکسوس RX350 نیز با افت ۱۰ میلیون تومانی در بازار به ۵۸۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت مزدا ۳ نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است.

در مورد هیوندایی I 20 و سوناتا مدل ۲۰۱۵ نیز باید به کاهش قیمت ۳ میلیون تومانی این خودروها در بازار اشاره کنیم که به ترتیب ۷۸ و ۱۶۵ میلیون تومان معامله می‌شوند.

افت قیمت خودرو در بازار در شرایطی ادامه دارد که همه ساله با سپری شدن فصل تابستان و فرا رسیدن مهر ماه فروش خودرو با کاهش همراه می‌شود، این اتفاق در سال جاری همزمان با رکود سنگین بازار خودرو اتفاق می‌افتد.

برچسب ها:

کاهش قیمت خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب