icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو تخلفات خودروسازان در دستور کار مجلس

تخلفات خودروسازان در دستور کار مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به احتکار تولیدکنندگان داخلی خودرو و عرضه نکردن محصولاتشان به منظور افزایش قیمت ها گفت:‌ هم سازمان های بازرسی هم تعزیرات حکومتی باید ورود و با احتکار خودروسازان برخورد کنند.

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو- محمد عزیزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: خودروسازان می گویند خودرو تولید نمی کنند ولی مگر چنین موضوعی امکانپذیر است؟ پس چگونه هزینه هایشان را تامین می کنند؟
وی تاکید کرد: قطعا خودرو تولید شده و می شود اما به بازار عرضه نمی شود که سازمانهای نظارتی همانگونه که برای افزایش قیمت میوه و لبنیات ورود و متخلف را جریمه می کنند در این موضوع نیز باید وارد صحنه شوند.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اقدام خودروسازان داخلی در بستن سایتهایشان و جلوگیری از ثبت نام متقاضیان خودرو این موضوع را عامل شکل گیری بازار سیاه و سرگردانی مردم دانست و گفت: خودروسازان خودروهایی را که با قطعات خرید قبل تولید شده اند ،عرضه نمی کنند و همین موجب آشفتگی بازار خودرو شده است.

وی با تاکید بر این که وزارت صنعت باید به این موضوع رسیدگی کند گفت: یکی از دلایلی که باعث شد مجلس رای خوبی به آقای شریعتمداری به عنوان وزیر صمت بدهد، بحث بازرگانی و تنظیم بازار وی بود، با وجود این مشاهده می شود خودروسازان هر کار دلشان می خواهد انجام می دهند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در تشریح بهانه جویی ها برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل گفت: از یک طرف وزارت صنعت می گوید ارز مورد نیاز تامین قطعات خودروسازان در حال تامین است و از طرف دیگر خودروسازان می گویند ارز در اختیار آنها قرار نمی گیرد، باید در این بین مشخص شود کدام یک درست صحبت نمی کند.

وی با تاکید بر این که دولت خود متولی گران شدن خودرو شده گفت: در این باره وقتی به خودروساز می گوییم چرا خودرو عرضه نمی کنی می گوید منتظر اعلام نرخ های جدید هستیم، خب نتیجه چنین اقدامی هم مشخص است خودرویی چون سراتوی 100 میلیون تومانی در حال حاضر 150 تا 160 میلیون تومان عرضه می شود.

عزیزی اظهار داشت: در جلسه از رئیس کمیسیون صنایع تقاضا کردم وزیر را برای تذکر به کمیسیون بخواهیم چرا که کاهش قیمتی که بالا رفته کار بسیار سختی است و کسی که حواله اش را باقیمت بالا خریده دیگر با قیمت پایین حاضر به فروش نیست .

وی همچنین خواستار ورود آقای رئیس جمهور و شخص وزیر صنعت به این موضوع شد و گفت: ما فقط تماشاگر این مسائل شدیم حال آن که مردم در فشارند و آزار می بینند در حالی که چنین وضعیتی در شان مردم نیست.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار ورود ضربتی کمیسیون صنایع با برگزاری جلسه فوق العاده و با حضور متولی صنعت کشور شد و گفت: امیدوارم آقای وزیر در جلسه روز سه شنبه حرفهای جدیدی برای گفتن داشته باشند و از تحویل حرفهای تکراری به مردم پرهیز کنند.

انتهای خبر

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب