icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو دلایل آرامش بازار خودرو

دلایل آرامش بازار خودرو

کارشناس صنعت خودرو گفت: عوامل مختلفی در آرامش بازار خودرو اثرگذار هستند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها ثبات نرخ ارز و بهبود وضعیت تولید است.

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو-امیرحسن کاکایی درباره دلایل آرامش بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو کشورترکیبی از خودرو‌های وارداتی، خودرو‌های سی کی دی تولید داخل و خودرو‌های کاملا تولید داخل است.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به اتفاقات که صورت گرفت سی کی دی‌ها تعطیل شد و تولید خودرو نیز کاهش پیدا کرد ضمن اینکه همزمان قیمت ارز بسیار افزایش پیدا کرد و موجب شد سال پیش و اوایل امسال بازار خودرو جاذبه زیادی برای سرمایه‌گذاری پیدا کند.

کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: با توجه به قیمت گذاری دستوری خودرو‌های داخلی، سرمایه گذاران تمایل زیادی به سرمایه گذاری در این بازار پیدا کرده و سود‌های کلانی نیز دریافت کردند.

کاکایی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که وجود داشت و به دلیل حاشیه سود بالایی که برای افرادی که در این بازار بودند ایجاد شده بود سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار خودرو حرکت کرد و موجب آشفته شدن بازار شد.

وی با اشاره به بازگشت آرامش به این بازار اظهار کرد: یکی از دلایل مهم آرامش بازار به دلیل کاهش و ثابت ماندن قیمت ارز است که نه تنها در خودرو بلکه در سایر کالا‌ها نیز قابل مشاهده است، به دلیل اینکه بالطبع آن قیمت مواد اولیه افزایش نیافت در نتیجه انتظار این بود ارزش ذاتی خودرو افزایش نیابد.

کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: با اقداماتی که صورت گرفت همانند گذشته بورس بازی در بازار خودرو دیگر جوابگو نیست و سرمایه گذارانی که به دنبال سود لحظه‌ای بودند دیگر این سود وجود ندارد بنابراین سرمایه گذاران در حال خروج از بازار هستند در نتیجه فقط اکنون موجودی خودروی تولیدی و تقاضای واقعی در بازار باقی می‌مانند.

کاکایی ادامه داد: از طرفی به اندازه قیمت خودرو، قدرت خرید مردم افزایش نیافته در نتیجه تقاضای واقعی کاهش یافته است و از طرفی به دلیل اینکه انتظاری برای تغییر قیمت ارز نداریم در نتیجه انتظار در بازار وجود ندارد.

وی با اشاره به خودرو‌های وارداتی نیز گفت: با توجه به کاهش قیمت دلار، طی این مدت خودرو‌های وارداتی که حدود 30 درصد حباب قیمتی داشت تخلیه شد به عنوان مثال خودروی سانتافه که تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان رسیده بود اکنون به 790 میلیون تومان رسیده است.

کارشناس صنعت خودرو افزود: در خودرو‌های تولید داخل نیز مدتی با کمبود تولید مواجه بودیم که با اتفاقی که صورت گرفت امیدواری برای بهبود بیشتر شد و در حال حاضر کسی انتظار برای کمبود ندارد، اما در گذشته به دلیل اینکه انتظار کمبود وجود داشت هجوم برای خرید خودرو زیاد می‌شد در نتیجه قیمت حاشیه بازار بیشتر می‌شد اما، اکنون هم تولید بهتر شده و هم به مردم اطمینان داده می‌شود که خودرو وجود دارد لذا به یک نقطه ثابت رسیدیم.

برچسب ها:

بازار خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب